Japānā izvērtēs ceļošanas nosacījumus Tokijas olimpisko spēļu dalībniekiem

Japānā izskata iespējas atvieglot ieceļošanas nosacījumus Tokijas olimpisko un paralimpisko spēļu dalībniekiem no pandēmijas vairāk skartām valstīm, tajā pašā laikā par iespējamu uzskata arī risinājumu, kas liktu sportistiem un citām iesaistītajām personām pirms ierašanās veikt Covid-19 analīzes, vēstīja ziņu aģentūra "Kyodo News".

Tokijas olimpiskās spēles sāksies 2021.gada 23.jūlijā, bet nav skaidrs, vai līdz tam būtiski uzlabosies situācija Covid-19 ierobežošanā. Japānas valdība tādēļ vēlas ieviest sistēmu, kas ļaus sportistiem un ar viņiem saistītām personām ierasties Japānā arī gadījumā, ja iebraukšanai no viņu pārstāvētajām valstīm būs noteikts aizliegums vai stingri ierobežojumi.

Lai gan organizatori ir pauduši vēlmi Tokijas spēļu rīkošanā ietaupīt, lai mazinātu foruma pārcelšanas milzīgās izmaksas, sporta programmu tas neietekmēs. Sagaidāms, ka spēlēs varētu piedalīties apmēram 11 000 sportistu no vairāk nekā 200 valstīm un teritorijām.

Japānas Nacionālā drošības sekretariāta pārraudzībā septembrī izskatīs jautājumus par koronavīrusa ierobežošanas pasākumiem Tokijas olimpiskajās spēlēs. Jautājumu apspriedīs Japānas valdība, spēļu rīcības komiteja un Tokijas pašvaldība. 

Nenosaukti "Kyodo News" informācijas avoti vēstīja, ka sportistiem un citiem valstu delegāciju dalībniekiem varētu būt jāpierāda, ka viņi nav inficēti. Kā vēl vienu risinājumu slimības izplatības novēršanai varētu ieviest ierobežotas kontaktēšanās iespējas. 

Pašlaik 129 valstu pilsoņiem Covid-19 izplatības dēļ ir aizliegts ierasties Japānā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti