Izstrādās stratēģiju olimpiskās kustības attīstībai Latvijā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) plāno izstrādāt stratēģiju olimpiskās kustības attīstībai Latvijā līdz 2030.gadam, trešdien informēja LOK. Stratēģija iezīmēs olimpiskās kustības Latvijā vadlīnijas, mērķus un galvenos uzdevumus, savukārt rīcības plānā noteiks prioritāri veicamos darbus olimpiskajām ciklam līdz 2024.gadam.

LOK izpildkomiteja otrdien uzdeva LOK valdei līdz 1.novembrim izveidot darba grupu stratēģijas un rīcības plāna izstrādei saskaņā ar Olimpiskās hartas un Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) vadlīnijām, kā arī LOK statūtiem.

Darba grupā paredzēts iesaistīt olimpisko sporta veidu federācijas, par sporta nozari atbildīgo Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), pašvaldības un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA), kā arī stratēģiskās plānošanas un zīmola vadības ekspertus. Piesaistītie profesionāļi izstrādās priekšlikumus divos galvenajos darbības virzienos, lai attīstītu olimpisko vērtību integrēšanā sabiedrībā un augstu sasniegumu sporta veicināšanai. 

“Olimpiskajai kustībai Latvijā ir radoši jāturpina sava misija, saglabājot olimpisma vērtības – izcilība, cieņa un draudzība," LOK citēja organizācijas ģenerālsekretāru un olimpisko vicečempionu Žoržu Tikmeru. "Mēs saprotam, ka nauda un materiālais nodrošinājums ir tikai viens no līdzekļiem mūsu kopējā darbā. Ar šo iniciatīvu mēs aktīvi iesaistāmies sporta nozares un tās pārvaldes un finansēšanas sistēmas reformas sagatavošanā un vēlākā realizācijā, vienojoties par kopīgu rīcību ar IZM un sporta organizācijām."

Tikmers pauda pārliecību, ka olimpiskās kustības attīstība vienlaikus stiprinās sporta organizāciju vienotību, solidaritāti un savstarpējo cieņu pārmaiņu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti