Itālijas valdība parakstīs galvojumu Milānas-Kortīnas kandidatūrai 2026.gada olimpiskajām spēlēm

Itālijas valdība pirmdien paziņoja, ka parakstīts galvotāja līgumu ar Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) par 2026.gada Milānas-Kortīnas kandidatūru uz 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, pavēstīja Itālijas sporta sekretārs Džankarlo Džogeti

"Itālijas valdība parakstīs nepieciešamos dokumentus, ko pieprasa SOK reglaments," teica Džogetti.

Līgums iekļauj tādus jautājumus kā vīzu sakārtošana un cilvēktiesības, kā arī pārskatīt un veikt korekcijas drošības budžetā un finanšu izlietošanā kopumā.

Pēc Džorgetti domām ir paveikts lielisks darbs, jo pagājušajā septembrī vēl tika pieļauta iespēja, ka Itālijas pilsētas nekandidēs uz olimpisko spēļu rīkošanu.

Pirmdien parakstītais līgums dod priekšrocības Itālijai cīņā ar Zviedriju, kas virza Stokholmas-Ores kandidatūru. Zviedri ledusrenes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē.

Līdz 12.aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gadam tiks izvēlēta jūnijā Starptautiskās Olimpiskās komitejas sesijā Šveices pilsētā Lozannā.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti