Igaunijas Olimpiskās komitejas prezidents: Sportistu dēļ Parīzes spēļu boikots būs pēdējais solis

Igaunijas Olimpiskā komiteja (IOK) iespēju boikotēt 2024. gada Parīzes olimpiskās spēles Krievijas atlētu iespējamās dalības dēļ atstās kā pēdējo iespēju, lai nesodītu savus sportistus, par IOK prezidenta Urmasa Sorumā teikto otrdien vēstīja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.ee.

EOK līdz pēdējam brīdim iestāsies par saviem sportistiem, paturot prātā, ka līdzšinējie olimpiskie boikoti nekādu rezultātu nav devuši, paskaidroja Sorumā. Viņš pieļauj iespēju, ka par Parīzes spēļu boikotu varētu diskutēt, bet vienlaicīgi jārēķinās, ka tas būtu trieciens Eiropai kā nozīmīgai olimpiskā sporta sastāvdaļai.

"Ja kāda pasaules daļa nebrauks [uz Parīzi] un boikots būs reāls spēks, mēs arī nebrauksim. Bet, kā teicu, mēs izdarīsim visu, lai mūsu sportistiem nebūtu jācieš," teica Sorumā.

 

IOK prezidents apšauba, vai praksē nonāks līdz Krievijas vai Baltkrievijas sportistu dalībai Parīzes spēlēs pat neitrālā statusā, jo pašreizējā situācijā nav zināms, kā notiek šo atlētu antidopinga uzraudzība, un ir arī daudz citu neskaidru jautājumu. 

Baltijas un Skandināvijas valstu pārstāvji drīz pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā sākuma atskārta, ka Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā (SOK) citi ir ļoti tālu no izpratnes par karā notiekošo, atzina Sorumā. 

"Viņi karu [Ukrainā] saprot apmēram tāpat kā mēs Sīriju pirms dažiem gadiem – kaut kas tur notiek, cilvēki mirst, kāds kaut ko bombardē, bet lielum lielajam vairākumam asaras acīs tas neraisa," teica Sorumā. 

Pēc Sorumā teiktā, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha uzskatus ir grūti saprast. Bahs vēloties būt lielais vienotājs, samierinātājs un izlīguma veicinātājs, bet viņa rīcību varētu noteikt arī kāda cita motivācija.

Sorumā uzsvēra, ka Krievijā sportistus neatkarīgi no viņu statusa izmanto propagandas vajadzībām, tādēļ krievu dalības gadījumā jārēķinās ar provokāciju iespējām. Vēl absurdāku Krievijas atlētu dalību padara fakts, ka liela viņu daļa ir armijas sportisti, kam par panākumiem dzimtenē piešķir apbalvojumus.

Ja kāds Igaunijas sportists Krievijas dalības dēļ individuāli atteiksies no starta olimpiskajās spēlēs, IOK to uztvers ar sapratni. Sorumā piebilda, ka teju katrās olimpiskajās spēlēs ir sportisti, kas atsaka dalību politisku apsvērumu dēļ.

Jau vēstīts, ka SOK janvārī pauda apņemšanos izzināt ceļus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportisti neitrālā statusā varētu piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti