Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Šautuves

Grozījumi likumdošanā varētu ierobežot šautuvju darbību un mednieku profesionalitāti

Šaušana Latvijā ir populāra gan mednieku, gan sportistu vidū. Neskatoties uz to, ka Latvijā pat ir sportisti, kuri ieguvuši godalgotas vietas un vēlas piedalīties Olimpiskajās spēlēs, ierēdņi plāno izskatīt priekšlikumu par likumu maiņu, kā rezultātā šautuvju darbība Latvijā varētu tikt apdraudēta.

Kļūt par labu šāvēju un olimpisko čempionu bez šautuves nevar, gluži tāpat kā kļūt par veiksmīgu mednieku, tomēr izskatās, ka šautuves ir apdraudētas. Izrādās ierēdņi izstrādājuši jaunus grozījumus Ministru kabineta noteikumos, par ko ir šokā gan sportisti, gan mednieki. "Izlasot, apskatot bija šoks - viennozīmīgi visas šautuves Latvijā neatbilst un pastāvēt nevar" raidījumam "4. studija" stāsta Olimpisko spēļu pretendents Uldis Upelnieks.

"Nepatīkami tas, ka šādi grozījumi izstrādāti nevienam nekonsultējoties, neko nevaicājot, un izstrādā cilvēki, kam nav ne mazākā priekšstata, kas ir šautuves, šaušana, medības un ar to saistītas lietas," stāsta Latvijas mednieku asociācijas izpilddirektors Haralds Barviks.

"Šautuves darba laiki bija ierobežoti darba dienās no 10:00 līdz 18:00 vakarā ar maksimālo noslodzi četras stundas. Lielākoties šāvēji ir amatieri un līdz 17:00 ir savās darba vietās, hobijam pievēršas pēc darba laika. Brīvdienās bija ierobežojums, ka no 10:00  līdz 14:00 šautuve drīkst darboties ar trīs stundu noslodzi, kas pilnībā izslēdz visu sacensību norisi Latvijā," turpina Uldis Upelnieks.

Tie ir tikai daži no ierobežojumiem, kas pilnībā paralizēs šautuvju darbību un, ja tā notiks, tad atliek vien iedomāties, cik humāni būtu, ja mednieki trenētos šaušanā uz dzīvniekiem mežā.

"Gatavojot jaunos medniekus, ir jākārto praktiskas iemaņas šaušanā. Latvijā Ir 25 000 aktīvo mednieku un jārēķinās, lai prastu apieties ar ieročiem un saglabātu meistarību. Vismaz divas reizes gadā medniekiem jāieiet šautuvē, jāpašauj un jātrenējas," skaidro Haralds Barviks.

Turklāt daudzas šautuves ir celtas par Eiropas līdzekļu projektiem, un ja tās jāslēdz ciet, tad ieguldītā nauda jāatmaksā.

Iespējams ierēdņi nav arī dzirdējuši, ka Latvijā šaušanas sports ir attīstīts ļoti augstā līmenī, varam lepoties ar sudraba medaļu pasaulē, vairākkārtējām uzvarām Eiropā, bet daudzkārtējais Latvijas čempions Dainis Upelnieks jau ir kvalificējies olimpiskajām spēlēm.

"Esmu par mērķi nospraudis piedalīties kādā no olimpiskajām spēlēm, vai tas būs Rio, vai arī kāds nākamais posms būs veiksmīgāks, to nezinu - kā būs tā būs, bet mēģināt gribu," stāsta Uldis Upelnieks.

"Manuprāt, tas ir pilnīgs marasms, izsvītrot sporta veidu no Latvijas sporta veidu saraksta, cilvēki pazaudē iespēju ar to nodarboties," stāsta jaunā sporta cerība Emīls Starodubcevs.

Visai dīvaini šie grozījumi arī šķiet laikā, kad visi runā par bruņošanos un kaimiņos pat atjauno obligāto militāro dienestu.

"Patreizējā ģeopolitiskajā situācijā pateikt, ka jums vairs nav jātrenējas, kad ir citādi aicinājumi, kad ir aicinājums, ka vajag apgūt pamatiemaņas ar ieroci. Man tas pilnīgi nav saprotams," stāsta Haralds Barviks.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) gan taisnojas, ka vēl nekas nav apstiprināts, turklāt šos priekšlikumus viņi esot saņēmuši no citas institūcijas. "Es gribētu uzsvērt, ka tā ir darba versija, kas domāta diskusijai, tas domāts sākotnējai apspriešanai, tas nav likums," sacīja VARAM Vides aizsardzības departamenta vadītāja Rudīte Vesere. Cerams, ka ministrijā saprāts gūs virsroku un sportistiem un medniekiem, tomēr netiks liegta iespēja trenēties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt