Sadaļas Sadaļas

Gatavošanās Tokijas olimpiskajām spēlēm turpinās, bažas pandēmijas dēļ arvien nerimst

Līdz Tokijas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai atlikuši nedaudz vairāk kā divarpus mēneši, bet joprojām gaisā virmo liela nenoteiktība par dažādām niansēm, kā sacensības varētu noritēt.

Skaidrs, ka olimpiādes laikā sportisti un pārējie dalībnieki nedzīvos burbulī, jo vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku fiziski nevar izveidot epidemioloģiski drošu vidi. Latvija ir viena no pirmajām valstīm pasaulē, kas sākusi vakcinēt savus olimpiešus, kas gan viņiem spēļu laikā nesola nekādus atvieglojumus. Japānas iedzīvotāju nevēlēšanās uzņemt olimpiskās spēlēs savā valstī joprojām atstāj atvērtas durvis spekulācijām, ka olimpiāde 2021. gadā varētu arī nenotikt. 

Turpinās gatavošanās Tokijas olimpiskajām spēlēmMārtiņš Kļavenieks

Japānā iepriekš aprīlī izsludināja ārkārtas stāvokli Tokijā un vēl trīs prefektūrās, reaģējot uz Covid-19 gadījumu skaita jaunu pieaugumu. Šai valstij jau pēc nedaudz vairāk kā diviem mēnešiem jāuzņem Tokijas olimpiskās spēles, kas nozīmē apmēram 11 tūkstošus viesu vienā no pasaulē visblīvāk apdzīvotajām megapolēm.

Pagaidām nepārtraukti atjauno Covid-19 protokolu, kas spēļu laikā attieksies uz ikvienu dalībnieku. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un Latvijas delegācijas vadītājs Tokijā Kārlis Lejnieks pastāstīja, ka dalībniekiem būs jāiesniedz savs dienas plāns un katrā delegācijā atsevišķa persona pārraudzīs visas ar Covid-19 drošību saistītās procedūras. 

Vēl nav zināms, cik plašs būs Latvijas sportistu delegācijas sastāvs Tokijā, bet LOK prognozē, ka tie varētu būt 30 līdz 35 sportisti.

Pozitīvi, ka ir sākta Latvijas delegācijas vakcinēšana pret Covid-19. Paplašinātajā sarakstā ir gandrīz 100 sportistu un treneru, bet atsaucības proporcija esot 90 pret 10, pauda Lejnieks.

Lai gan Japānas iedzīvotāji šogad jau vairākās aptaujās katrā arvien pārliecinošāk pauduši, ka nevēlas olimpiādes norisi savā valstī,

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un rīkotāji koncentrējas tikai vienam mērķim – sarīkot drošas spēles jau šovasar.

To nesen publiskā iztaujāšanā uzsvēra arī SOK prezidents Tomass Bahs.

„Mēs pilnībā koncentrējamies uz olimpisko spēļu sarīkošanu Tokijā. Divus mēnešus pirms spēlēm mēs nevaram pieprasīt, lai visi dalībnieki ierodas vakcinējušies, bet mēs aktīvi atbalstām un iedrošinām nacionālās olimpiskās komitejas un komandas vakcinēties," teica Bahs. "Viņu pašu drošībai, kā arī, lai izrādītu solidaritāti ar japāņu tautu.”

Japānā pret Covid-19 aprīļa beigās pilnībā ir vakcinēti mazāk nekā miljons cilvēku jeb 0,8% valsts iedzīvotāju, kas ir ļoti tālu no robežas, kad sākt izmantot terminu „pūļa imunitāte”. Pašlaik plānots, ka sportistiem Tokijā būs jāvelk sejas maskas arī brīdī, kad viņi stāvēs uz goda pjedestāla.

Joprojām gan dažādos avotos visā pasaulē izskan bažas, ka Tokijas spēles varētu pārcelt vēlreiz vai atcelt pavisam.

Izrādās, ka, piemēram, starptautiskās vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" valdi šīs organizācijas Riska komiteja konsultējusi par scenāriju, kas varētu notikt olimpiādes atcelšanas gadījumā. Latvijas Radio to pastāstīja Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidents Arnis Lagzdiņš, kurš ir viens no konsultantiem.

Paturot prātā olimpisko spēļu atcelšanas iespēju, vieglatlētikas vadītāji diskutēja par sekām, kādas tas raisītu.

LOK regulāri sazinoties ar SOK, bet pagaidām neesot pilnīgi nekādu indikāciju, ka spēles varētu nenotikt, paskaidroja Lejnieks. Nevar absolūti izslēgt iespēju, ka Tokijas spēles nenotiks, bet nekas par to neliecina un LOK gatavojas sportistu startam, uzsvēra Lejnieks.

Tokijas olimpiskās spēles koronavīrusa pandēmijas dēļ pērn pārcēla par gadu un to norise plānota no 23. jūlija līdz 8. augustam.

Kopš 1948. gada vasaras olimpiskās spēles notikušas ik pēc četriem gadiem. Pasaules vēsturē līdz šim atceltas tikai trīs olimpiskās spēles, un visos gadījumos tas notika kara dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt