Gadu pirms olimpiskā maratona Tokijā sešos rītā +30 grādu karstums

Tieši gadu pirms Tokijas olimpisko spēļu maratona sacensībām gaisa temperatūra pie jaunā Olimpiskā stadiona piektdien sešos rītā sasniedza +30 grādus, turklāt gaisa mitrums pārsniedza 70%, informēja insidethegames.biz. Tokijas olimpisko spēļu maratons sievietēm ir paredzēts 2020.gada 2.augustā, bet vīrieši garāko klasisko distanci skries nedēļu vēlāk.

Japānas uzņēmuma "Weathernews" sporta meteoroloģijas nodaļas vadītājs Kazuo Asada paskaidroja, ka debesis piektdien sedza plāna mākoņu kārta, bet bez tās tieša saules ietekme būtu daudz jūtamāka.

Lai mazinātu karstuma izraisītu risku maratonskrējējiem, skatītājiem un darbiniekiem, sacensību starts tika pārcelts no plkst. 7.30 uz plkst 6. 

Organizatori izvērtē vēl vairākas iespējas, kā novērst karstuma izraisītus draudus. Iespējams, skatītājiem būs ļauts ienest stadionā savu ūdeni pudelēs, kas iepriekš olimpiskajās spēlēs tika liegts drošības apsvērumu un sponsoru interešu dēļ. Plānots arī sagatavot īpašas vēsuma zonas, kur apmeklētājiem atgūties no karstuma. 

Savukārt Tokijas pašvaldība pilsētas centrālos ceļus, tostarp maratona maršrutā, apstrādās ar īpašu pārklājumu, kas varētu bremzēt temperatūras kāpumu pat par astoņiem grādiem. Aizvadītajā nedēļā pludmales volejbola testa sacensībās karstuma ietekmes mazināšanai izmēģināja ūdens miglošanu un teltis ar kondicionētu gaisu. 

Pagājušajā nedēļā Japānā reģistrēja 11 nāves gadījumus karstuma izraisītu veselības problēmu dēļ, bet 5664 cilvēki tādēļ nonāca slimnīcās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti