Sporta ziņas

Pasaules kausa Centrāleiropas zonas posms jāšanas sportā šķēršļu pārvarēšanā

Sporta ziņas

Skeletons

Līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm jau nedaudz mazāk par gadu

Gads līdz Tokijas olimpiskajām spēlēm: Latvija rēķinās ar jaunu sportistu sastāvu

Jau pēc nepilna gada atklās Tokijas olimpiskās spēles, kur Latvijas delegācijā varētu būt daudz jaunu sportistu, kas iegūs lielisku iespēju sevi apliecināt visaugstākā līmeņa sacensībās. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pirmdien ar kurjera starpniecību saņēma oficiālu ielūgumu piedalīties Tokijas spēlēs, kur vairākiem sporta veidiem būs olimpiskā debija. 

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pirmdien prognozēja, ka Latviju olimpiskajās spēlēs Tokijā varētu pārstāvēt 30-40 sportistu apmēram 15 sporta veidos, tostarp tādos, kur nekad iepriekš olimpiskās sacensības nav notikušas. Nevienā klasiskā komandu sporta spēļu veidā Latvija gan nebūs pārstāvēta, bet uz ceļazīmēm pamatoti var cerēt 3x3 basketbolā. 

Aldons Vrubļevskis par Latvijas delegācijas veidošanas principiemGundars Galkins

  Pirmo reizi olimpiskās medaļas Tokijā dalīs karatē, skeitbordā, kāpšanas sportā un sērfingā. Skaidrāk Latvijas olimpiskās komandas aprises iezīmēsies vien nākamajā vasarā, kad sporta veidos noslēgsies kvalifikācija un tiks sadalītas pēdējās ceļazīmes un ielūgumi startam Tokijā. 

  Pašlaik olimpiskās ceļazīmes jau ir kabatā tikai trim Latvijas vieglatlētēm - šķēpmetējai Līnai Mūzei, daudzcīņniecei Laurai Ikauniecei un vesera metējai Laurai Igaunei.

  Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers atzina, ka nozīmīgas cerības varētu saistīt ar jauno sieviešu veiksmīgu startu, un Tokijas spēles varētu iezīmēt paaudžu maiņu Latvijas sportā. 

  Aldons Vrubļevskis (pa kreisi) un Žoržs Tikmers ar ielūgumu Latvijai piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs

  LOK uzmanības lokā kā potenciālie olimpisko spēļu dalībnieki pašlaik ir 87 sportisti, kas pārstāv 17 sporta veidus. 

  Pieticīgas izvērtās līdz šim pēdējās vasaras olimpiskās spēles Riodežaneiro, kur Latvijas delegācija neatkarīgas valsts vēsturē pirmo reizi kopš 1928.gada palika bez medaļām, rosinot diskusijas par nepieciešamību noteikt prioritārus sporta veidus. Rio olimpiskajās spēlēs Latvija 2016.gadā bija pārstāvēta ar 33 sportistiem 13 sporta veidos, tātad dalībnieku skaits Tokijas spēlēs varētu būtiski neatšķirties. 

  Netiek arī solīts, ka pilnīgi visi olimpisko kvalifikāciju izpildījušie tiks pieteikti startam.

  Izvērtējot olimpisko kvalifikāciju izpildījušo sportistu iekļaušanu delegācijā, tiks vērtēts katrs sporta veids atsevišķi, lsm.lv pastāstīja Vrubļevskis. Viens no kritērijiem iekļaušanai sastāvā būs sportistu gatavība cīnīties par augstām vietām vai vismaz personiskajiem rekordiem, kas olimpiskajās spēlēs ir labs rādītājs, jo psiholoģiskā spriedze sportistiem ir nesalīdzināmi lielāka. Potenciāls pretendēt uz vietu astoņniekā būs ļoti svarīgs faktors delegācijas sastāva izvērtēšanā, bet bez šādām izredzēm par katru sportistu tiks lemts kopā ar viņa pārstāvēto federāciju. Vrubļevskis prognozēja, ka liela spriešana diez vai būs par sportistiem, kam izdotos kvalificēties sporta veidā, kas nekad iepriekš nav ticis pārstāvēts pārstāvēts olimpiskajās spēlēs. Sporta veida attīstībai debitantu dalība ir ļoti nozīmīga, tādēļ jāspēj situācijā iejusties arī no sporta veidu federāciju skatupunkta, paskaidroja LOK prezidents.

  Normatīvi katrās olimpiskajās spēlēs kļūst arvien augstāki un iekļūt dalībnieku vidū kļūst arvien grūtāk,

  tiesa, ir arī sporta veidi, kas uzaicina vājāku valstu pārstāvjus piedalīties plašākas starptautiskās pārstāvības nodrošināšanai. Vrubļevskis uzsvēra, ka svarīga ir Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) iekļauto sportistu kvalificēšanās olimpiskajam startam un labi rezultāti, jo tas apliecinās viņos ieguldītās valsts naudas tērēšanas lietderību. Savukārt no LOV sporta zinātniekiem un mediķiem LOK sagaida, ka viņi noteikumu robežās paveiks visu nepieciešamo labiem rezultātiem un sportistiem stāvēs klāt arī veiksme, bez kā augstu sasniegumu sportā neiztikt. 

  Olimpisko spēļu noslēgumā mēraukla Latvijas sportistu veikumam būs izcīnītās vietas,

  sacīja Vrubļevskis. Viņš atzina, ka pašlaik Latvijas sportā nav tik izcilu līderu, uz kuru panākumiem vasaras olimpiskajās spēlēs varētu garantēti paļauties.

  LOK vadība nešaubās, ka finanšu sarežģījumu delegācijas nosūtīšanai uz Tokiju nebūs un naudas trūkuma dēļ nevienam ceļazīmi nopelnījušajam mājās nebūs jāpaliek. Tajā pašā laikā LOK centīsies panākt, lai valsts sporta budžetā nesaruktu augstu sasniegumu sportam paredzētais finansējums, bez kā izcili sasniegumi nav iespējami.

  Tokijas olimpiskās spēles ilgs no 2020.gada 24.jūlija līdz 9.augustam.

  Intervija ar Aldonu Vrubļevski LTV "Rīta panorāmā"

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Olimpiskā kustība
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti