Rīta Panorāma

Intervija ar Raivi Dzintaru (VL-TV/LNNK) un Ati Zakatistovu (KPV LV)

Rīta Panorāma

Intervija ar Ivo Cepleviču un Jāni Kalēju

Intervija ar Mareku Matisonu

Dots starts Tokijas 2020. gada olimpisko spēļu brīvprātīgo reģistrācijai

Starptautisku mērogu pasākumu sarīkošana nav iedomājama bez brīvprātīgo iesaistīšanās. Šāds notikums ir arī olimpiskās spēles, un tieši trešdien tika atklāta pieteikšanās 2020. gada Tokijas spēļu brīvprātīgo pulkam. Latvijā pieteikšanos koordinēs Latvijas Sporta brīvprātīgo līga.

Latvijas Sporta brīvprātīgo līgas iniciators Mareks Matisons informēja, ka pieteikties par brīvprātīgo nākamajām vasaras olimpiskajām spēlēm var līdz pat decembra beigām. Pieteikties par brīvprātīgo var ikviens, kuršspēļu sākumā būs sasniedzis pilngadību. „Katrs, kurš atklāšanas dienā būs astoņpadsmit gadus vecs un uz priekšu,” teica Matisons.

Tāpat Matisons norādīja, ka piesakoties jābūt gatavam piedzīvot lielus pārsteigumus. „Jārēķinās, ka tas absolūti salauzīs, un es tiešām nepārspīlēju, visu, ko jūs domājāt par sevi, par cilvēkiem apkārt, par sadarbību ar cilvēkiem,” viņš sacīja, minot, ka tas būs gan pozitīvā, gan negatīvā ziņā.

Matisons arī minēja, ka uzreiz pēc atgriešanās mājās dalībnieki, iespējams, vairs nekad nevēlēsies to atkārtot, tomēr, ejot laikam, aizmirsīs slikto un atcerēsies labo.

Īpaši spilgtas atmiņas Matisonam palikušas no paralimpiskajām spēlēm, kad sportistam divi konkurenti palīdzēja uztaisīt ģimenes foto, turot sportista dēlus. „Sanāca tāda ģimenes, draugu un bērnu bilde kopā,” atmiņās gremdējās Matisons.

Brīvprātīgo galvenais uzdevums ir palīdzēt pašiem sportistiem, lai viņiem maksimāli izdodas izbaudīt savu četrgades mirkli. Tāpat brīvprātīgajiem jāpalīdz arī apmeklētājiem un adekvāti komunicēt.

Būt brīvprātīgajam olimpiskajās spēlēs nav nekāds lētais prieks, jo dalībniekiem jārēķinās ne tikai ar saviem ceļa izdevumiem. „Japānā, cik var saprast, būs arī jādzīvo pašiem par savu naudu, Japāna un Tokija, kā mēs zinām, ir viena no pasaules dārgākajām pilsētām,” teica Latvijas Sporta brīvprātīgo līgas pārstāvis.

Tokijas olimpiskās spēles paredzētas no 2020. gada 24. jūlija līdz 9. augustam. Tās būs 32. modernās olimpiskās spēles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti