Dopinga ziņojuma autors: Vainas neatzīšana stiprina Krievijas oponentu pozīcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Krievijai jārēķinās ar smagāku sodu pēc amatpersonu absolūta atteikuma atzīt vainu Soču ziemas olimpisko spēļu dopinga lietā, par Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītāja Ričarda Maklarena teikto trešdien informēja aģentūra AP. Maklarena komisijas secinājumus atbalstīja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), un Kanādas jurists ir pārliecināts, ka Krievijas pašreizējā rīcība tikai pasliktina tās sportistu situāciju.

Krievija centienos novelt vainu uz starptautiskajām sporta organizācijām, tostarp SOK un WADA, vājina savas pozīcijas, teica Maklarens, kurš iepriekš ir bijis arī Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) tiesnesis. 

"Nožēlas un vaļsirdības trūkums noteikti atstāj ietekmi, lemjot par atbilstošu sodu," sacīja Maklarens. Viņš piebilda, ka juristi vienmēr pamana nevēlēšanos uzņemties atbildību.

Maklarens sporta konferencē Nīderlandē citēja Krievijas premjera vietnieku un bijušo sporta ministru Vitāliju Mutko, kā arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas biedru Aleksandru Žukovu. Kanādas profesors norādīja arī uz Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, kurš sludina, ka vēršanās pret Soču olimpisko spēļu dalībniekiem ir Rietumu centieni izdarīt spiedienu pirms valsts prezidenta vēlēšanām.

Mutko starptautiskā reputācija vēl vienu triecienu piedzīvoja otrdien, kad "The New York Times" publicēja Maskavas antidopinga laboratorijas bijušā vadītāja Grigorija Rodčenkova dienasgrāmatas fragmentus. Mutko tajos parādās kā Krievijas dopinga lietās iesaistīta persona.

Maklarena ziņojums bija publicēts jau pirms 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kur SOK lemšanu par Krievijas sportistu dalības tiesībām atstāja starptautisko sporta veidu federāciju ziņā. Tomēr Krievijai jārēķinās, ka situācija pašlaik ir cita.

SOK disciplinārā komisija novembrī atzina par pamatotiem Maklarena secinājumus un apstiprināja, ka Krievijā ilgu laiku tika īstenota sportistu aizsargāšana no dopinga kontroles, turklāt graujot olimpiskās kustības pamatus. Nozīmīgo atšķirību uzsvēra arī SOK prezidents Tomass Bahs, jo pašlaik par Krievijas rīcību ir SOK komisijas slēdziens, kāds nebija pieņemts pirms Rio spēlēm.

Pastāv vairākas iespējas Krieviju sodīt par dopinga sistēmas uzturēšanu - aizliegums startēt Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, iespēja piedalīties sportistiem tikai neatkarīgu atlētu statusā vai liela soda nauda. Maklarens uzskata, ka uzminēt gaidāmo SOK rīcību nav viegli, tomēr viņš noraida ideju par soda naudu, kas par desmitiem miljonu dolāru ļautu izpirkt vainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti