Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja grib kopīgi rīkot 2032.gada olimpiskās spēles

Abas Korejas pussalas valstis vienojās par kopīgiem centieniem, lai kā vienota kandidatūra pretendētu uz 2032.gada olimpisko spēļu organizēšanu, Dienvidkoreja un Ziemeļkoreja trešdien informēja kopīgā paziņojumā. 

Pēc Ziemeļkorejas līdera Kima Čenuna un Dienvidkorejas prezidenta Mūna Džēina tikšanās izplatītajā paziņojumā arī norādīts, ka abas valstis ir piekritušas kopīgi piedalīties starptautiskās sporta sacensībās, tostarp 2020.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs, vēstīja aģentūra "Reuters". Plašāku informāciju par kopīgajiem olimpisko spēļu rīkošanas plāniem uzreiz nesniedza, un nav arī zināms, kurās pilsētās spēles notiktu.

Iespēju abām Korejām kopīgi sarīkot 2032.gada olimpiskās spēles aizvadītajā nedēļā pieteica Dienvidkorejas sporta ministrs Do Džonghvans. Viņš uzsvēra, ka kopīga olimpisko spēļu rīkošana ļautu attīstīt panākumus, kas tika gūti šogad Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs, kā arī mazinātu spriedzi Korejas pussalā. 

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) olimpisko spēļu rīkotājus parasti nosauc septiņus gadus pirms spēļu sākuma. Tādējādi abu Koreju kopējo kandidēšanu varētu gatavot līdz 2025.gadam. Interesi par 2032.gada olimpisko spēļu rīkošanu vairākās pilsētās jau ir izteikusi Vācija un Austrālijas pilsēta Brisbena, kā arī Indijas Olimpiskā komiteja.

Dienvidkoreja līdz šim vienu reizi ir rīkojusi arī vasaras olimpiskās spēlēs 1988.gadā Seulā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti