Sporta ziņas

Svarcēlāja Rebeka Koha Rio izcīna ceturto vietu

Sporta ziņas

Rio mostas: Olimpisko spēļu rīta apskats

Burātāja Matīsa: Birzulei Rio olimpiskās spēlēs – burāšanai sarežģīti apstākļi

Burātāja Matīse: Birzulei Rio olimpiskajās spēlēs – burāšanai sarežģīti apstākļi

17 gadus vecajai Latvijas burātājai Ketija Birzulei Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs būs burāšanai visai sarežģīti apstākļi, šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda burātāja Vita Matīse, kas Latviju burāšanā olimpiskajās spēlēs pārstāvēja pirms 12 gadiem.

Jautāta par faktoriem, kas pirmdien, 8.augustā, var ietekmēt Latvijas jaunās burātājas sniegumu Rio spēlēs, Matīse atzina, ka viens no tādiem varētu būt vēja ātrums. "Piemēram, vakar  treniņbrauciena laikā bija stiprs vējš – līdz pat 30 metriem sekundē, kas tam inventāram ir par stipru,” sprieda Matīse.

Viņa izteica šaubas, vai ūdens kvalitāte varētu būt tik slikta, ka tur nebūs iespējams burāt. "Protams, pastāv risks uzbraukt uz kāda maisiņa virsū un, ja tas notiek ātri – var pat iegūt traumas. Bet burāšanas apstākļi tur visiem ir ļoti sarežģīti, jo ir paisums, bēgums, lielas straumes, to rezultātā rodas viļņi. Vējš ir ļoti mainīgs,” teica Matīse.

Viņa sprieda, ka Birzules sniegums lielā mērā būs atkarīgs no vēja ātruma. "Tehniski sagatavotās meitenes stiprā vējā noteikti brauks labāk, bet, ja vējš būs mazāks, Latvijas apstākļiem tuvāks, tad no Ketijas varam gaidīt labāku rezultātu,” sprieda sportiste.

Latvija olimpiādē burāšanā atgriezīsies pēc 12 gadu pārtraukuma, jo olimpiskajās spēlēs pēdējo reizi Latvija tika pārstāvēta 2004.gadā Atēnās, kad startēja Matīse.

Birzule ir labākā Latvijas burātāja vindsērfingā olimpiskajā RS:X klasē, un guvusi nopietnu pieredzi arī starptautiskās sacensībās. Ar vindsērfingu Birzule sāka nodarboties pirms septiņiem gadiem, bet starptautiskās sacensībās startē kopš 2013.gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti