Britu Kolumbija neatbalstīs Vankūveras kandidatūru ziemas olimpiskajām spēlēm

Britu Kolumbijas provinces valdība Kanādā neatbalstīs Vankūveras kandidēšanu 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai lielo izmaksu un nozīmīgāku prioritāšu dēļ, ceturtdien paziņoja amatpersonas.

Provinces tūrisma, mākslas, kultūras un sporta ministre Liza Bīra paskaidroja, ka olimpisko spēļu sarīkošanai būtu miljardos dolāru mērojamas tiešās izmaksas, kas apdraudētu valdības iespējas sarežģītos laikos sniegt palīdzību pilsoņiem. 

"Pašreizējās pieteikuma izmaksas ir aplēstas 1,2 miljardi [Kanādas dolāru] un ir vēl vairāku miljardu dolāru risks," teica Bīra. "Samērojot to ar mūsu valdības prioritātēm, uzskatām, ka mums vairāk jāfokusējas uz cilvēkiem."

Provinces valdība finanšu resursus vēlas koncentrēt veselības aprūpē, sabiedrības drošībā un labklājības iniciatīvās. Ministre Bīra uzsvēra, ka Vankūvera būs viena no 16 pilsētām, kas 2026. gadā Ziemeļamerikā uzņems futbola Pasaules kausa finālturnīru. 

Pēc 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanas iniciatīvas grupas aplēsēm, pasākuma noorganizēšanai Vankūverā, Vistlerā un Sanpīksā būtu nepieciešami trīsarpus līdz četri miljardi Kanādas dolāru (2,6–3,0 miljardi eiro), finansējumu piesaistot gan sabiedriskajā sektorā, gan no privātiem avotiem.

Vēlmi 2030. gadā sarīkot ziemas olimpiskās spēles iepriekš apliecināja Japānas pilsēta Saporo, kā arī Soltleiksitija ASV, kas gan vairāk ir ieinteresēta rīkotājas pienākumus uzņemties 2034. gadā. Jūnijā no ieceres 2030. gadā rīkot ziemas olimpiskās spēles atteicās apvienotā Pireneju un Barselonas kandidatūra.                     

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti