Brisbenas olimpiskās spēles sola sarīkot bez izdevumiem Austrālijas nodokļu maksātājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Brisbenas olimpisko spēļu rīcības komitejas prezidents Endrjū Liveriss pauda apņemšanos vērienīgo pasākumu 2032. gadā sarīkot ar Austrālijas nodokļu maksātājiem neitrālu izmaksu bilanci. 

Liveriss sarunā ar mediju "Bloomberg" paskaidroja, ka spēļu sarīkošana izmaksās 4,5 miljardus Austrālijas dolāru (3 miljardus eiro) un tikpat lielu summu paredzēts nodrošināt ieņēmumos. Lielāko daļu ieņēmumu rīkotāji plāno saņemt par raidīšanas tiesībām, bet 1,7 miljardus Austrālijas dolāru (1,1 miljardu eiro) finansējumu vietējie rīkotāji piesaistītu paši. 

Lai izzinātu labāko darbības praksi, Liveriss ir ticies ar vairāku citu olimpisko spēļu organizatoriem. Pēc viņa teiktā, tas palīdz saprast, kā nodrošināt veiksmīgu olimpisko spēļu norisi un izvairīties no finanšu neveiksmēm. 

Liveriss uzsvēra, ka Brisbenā rīkotājiem ir nebijusi priekšrocība olimpiskajām spēlēm gatavoties vēl 10 gadus, kamēr citiem plānu realizēšanai parasti jāiekļaujas sešu gadu termiņā. Brisbenas spēles ir pirmās, kam Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) rīkotāju tiesības piešķīra pēc jaunas sistēmas, kas paredz pastāvīgas sarunas ar pretendentiem, atsakoties no publiska konkursa pieejas. 

Nākamās vasaras olimpiskās spēles notiks 2024. gadā Parīzē, bet 2028. gadā rīkotāju godā būs Losandželosa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti