Bijušais Antidopinga aģentūras vadītājs: Olimpiskā komiteja atturīga par Krievijas izslēgšanu

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ir atturīga, izvērtējot iespēju nepielaist Krievijas sportistus Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, par bijušā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) vadītāja Dika Paunda teikto trešdien vēstīja aģentūra "Reuters". Paunds bija līdzautors WADA ziņojumam, kurā Krieviju vainoja valsts pārvaldītas dopinga sistēmas uzturēšanā un plašos pārkāpumos Soču ziemas olimpiskajās spēlēs.

WADA aicināja SOK nepielaist Krievijas sportistus startam Rio, un olimpiskā komiteja izvērtē šādas rīcības iespēju. Lēmumu SOK plāno paziņot svētdien, tomēr Paunds uzskata, ka olimpiskā komiteja izvairās no stingriem soļiem.

"Lasot starp rindiņām, man rodas iespaids, ka SOK kaut kādu iemeslu dēļ ir ļoti atturīga, lai izvērtētu visas Krievijas komandas izslēgšanu [no olimpiskajām spēlēm]," intervijā BBC Radio 4 teica Paunds.

Starptautiskā Sporta arbitrāžas tiesa ceturtdien paziņos, vai Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) aizliegums 68 Krievijas vieglatlētiem startēt Rio ir pamatots.

Paunds uzskata, ka pašlaik ir ļoti grūti noteikt, vai Krievijā ir no dopinga tīri atlēti, vai nē, jo valsts uzturētā dopinga sistēma met ēnu uz visiem. Taču WADA neatkarīgās komisijas ziņojums skaidri parādīja, ka dopings Krievijā ir plaši izplatīts, viņš piebilda.

"Būs grūti jebkuru pārliecināt, ka kāds no šīs [Krievijas] sistēmas, sasniedzot olimpiskās spēles, ir tīrs sportists," uzsvēra Paunds.

Riodežaneiro olimpiskās spēles notiks no 5. līdz 21.augustam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti