Balsu pirkšanas lietā arestē Brazīlijas olimpiskās komitejas prezidentu un Rio spēļu šefu

Brazīlijā izmeklējot balsu pirkšanas shēmu Riodežaneiro olimpisko spēļu rīkošanas tiesību iegūšanai, likumsargi arestēja nacionālās olimpiskās komitejas prezidentu Karlosu Nusmanu un olimpiādes rīcības komitejas ģenerāldirektoru Leonardu Grineru, ceturtdien informēja aģentūra AP.

Nusmans, kurš ir arī Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) goda loceklis, septembrī tika aizturēts nopratināšanai pēc Brazīlijas un Francijas varas iestāžu iniciatīvas. Uzskata, ka 75 gadus vecais Nusmans ir galvenā figūra darījumā, kas nodrošināja divu miljonu dolāru maksājumu bijušajam SOK loceklim senegālietim Laminam Diakam, kurš palīdzēja Riodežaneiro balsojumā 2009.gadā iegūt olimpisko spēļu rīkošanas tiesības. 

Brazīlijā likumsargi uzskata, ka aizmuguriskos darījumus olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas balsojumā veica "krimināla organizācija". Nusmanu Brazīlijā uzskatīja par vienu no prominentākajām personām, kas palīdzēja Riodežaneiro cīņā par olimpisko spēļu rīkošanas tiesību iegūšanu. 

SOK balsojumā par 2016.gada olimpisko spēļu mājvietu Riodežaneiro pirmajā kārtā saņēma mazāk balsu nekā Madride, bet rīkotāju tiesības ieguva trešajā balsojuma kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti