Atklāj drazās un sārņos slīgstošo Rio olimpisko burāšanas centru

Riodežaneiro mērs Eduardo Paešs un Brazīlijas sporta ministrs Rikardu Leisers atklāja olimpisko spēļu burāšanas regates centru, lai gan pastkartīšu ainavu cienīgais Guanabaras līcis četrus mēnešus pirms olimpiskajiem startiem arvien ir biedējoši piesārņots, piektdien informēja aģentūra AFP. 

Netālajā Flamengo pludmalē un jūrā pie tās ir redzami dažādi peldoši atkritumi un notekūdeņu atnestas masas. Rio mērs gan uzstāja, ka redzamā aina neliecina par organizatoru izgāšanos, jo ūdens ir attīrīts par 60 procentiem un izpildītas četras piektdaļas plānotā darba.

Paešs stāstīja, ka jūra tiek attīrīta, un tas uzlabos vidi arī vietējiem iedzīvotājiem pēc olimpisko spēļu noslēguma. "Mūs, rīkotājus, ik reizi vainos par katru atkritumu. Tas Riodežaneiro ir izaicinājums," sūkstījās mērs.

Pretēju viedokli pauda Brazīlijas burāšanas federācijas prezidents Marko Aurelio, sakot, ka solījumi nodrošināt iespēju miljoniem cilvēku brīvajā laikā peldēties Guanabaras līcī ir lauzti. Viņš gan uzteica organizatorus par centieniem situāciju uzlabot.

Netālu no Rio centra izvietotā burāšanas objekta uzlabošanai olimpiskajām spēlēm iztērēja 17 miljonus eiro, arī paplašinot piestātnes, kur paredzēta vieta 655 jahtām. Tomēr attīrīšanas iekārtas netālu ievada līcī praktiski neattīrītus notekūdeņus un ūdens kvalitāti vēl sliktāku padara naftas produktu transports.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti