Aptauja: Trīs ceturtdaļas japāņu netic Tokijas olimpisko spēļu sarīkošanai 2021.gadā

Japānā 77% aptaujas dalībnieku uzskata, ka 2021.gadā Tokijā nebūs iespējams sarīkot olimpiskās un paralimpiskās spēles, liecina "Japan News Network" dati. Pretējs viedoklis bija tikai 17% aptaujāto.

Tokijas olimpiskās spēles sākotnēji bija paredzētas 2020.gadā, bet martā tās pārcēla gadu vēlāk Covid-19 pandēmijas dēļ. Olimpisko spēļu sarīkošana pēc pārcelšanas uz vēlāku laiku ir ļoti sarežģīts uzdevums, turklāt nav zināms, vai 2021.gadā pandēmija būs pierimusi. Japānā jūnijā bija zemi saslimstības rādītāji, bet vēlāk tie apmēram trīskāršojās.

Aptaujas rīkotāji nesniedza plašāku skaidrojumu, kādi apsvērumi pamudināja dalībniekus sniegt vienu vai otru atbildi. 

Olimpisko spēļu organizatori iepriekš apliecināja, ka sporta forumu Tokijā paredzēts sarīkot vienkāršotā formātā, lai taupītu finanses. Rīkotāji gan noliedza pieņēmumu, ka olimpiskās spēles nevarēs notikt, ja tobrīd nebūs pieejama vakcīna pret jauno koronavīrusu.

Jūnijā "Kyodo News" un televīzijas kanāla "Tokyo MX" rīkotajā aptaujā vairāk nekā puse Tokijas iedzīvotāju norādīja, ka nevēlas olimpisko spēļu norisi Japānas galvaspilsētā 2021.gadā.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un vietējie organizatori vairākkārt apgalvoja, ka vēlreiz pārcelt Tokijas spēļu norisi nav iespējams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti