Apstiprina olimpisko spēļu rīkošanu Parīzē 2024. un Losandželosā 2028.gadā

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) trešdien pirmo reizi vienlaicīgi apstiprināja uzreiz divu olimpisko spēļu rīkotājus, atvēlot organizatoru godu 2024.gadā Parīzei un 2028.gadā Losandželosai, informēja aģentūra AP. Abas pilsētas bija vienīgās kandidātes, un lēmuma pieņemšana SOK sesijā Peru galvaspilsētā Limā kļuva par formalitāti.

Gan Parīze, gan Losandželosa olimpiskās spēles rīkos trešo reizi. Parīzē spēles notiks 100 gadu pēc tās iepriekšējās olimpiādes, kas pamudināja Francijas galvaspilsētu pieteikties rīkošanai. Arī Losandželosa sākotnēji vēlējās sarīkot olimpiskās spēles 2024.gadā, bet vēlāk piekrita uzņemties organizatoru rūpes četrus gadus vēlāk.

Parīze iepriekš neveiksmīgi pretendēja uz 1992., 2008. un 2012.gada olimpiskajām spēlēm. 

Savukārt Losandželosā risināsies ASV pirmās olimpiskās spēles kopš haotiski aizvadītās 1996.gada olimpiādes Atlantā. Losandželosā olimpieši iepriekš tikās 1932. un 1984.gadā.

Parīze un Losandželosa kļuva par vienīgajām pretendentēm, jo daudzas pilsētas savas kandidatūras atsauca, bažījoties par milzu izmaksām un iedzīvotāju nepietiekamu atbalstu. No pretendēšanas atteicās gan Hamburga un Roma, gan Budapešta un Bostona.

Nākamās vasaras olimpiskās spēles 2020.gadā uzņems Japānas galvaspilsēta Tokija.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 18764
2018 gadā Los Anželosas vairs nebūs
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti