Alūksnieši uzvar Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādes kopvērtējumā

Alūksnes novada vidusskola iekrāja bagātīgāko zelta medaļu klāstu un ieņēma pirmo vietu Latvijas jaunatnes ziemas olimpiādes kopvērtējumā, pirmdien informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK). Nedēļas nogalē Ērgļos aizvadītā ziemas olimpiāde notika 20. reizi, pulcējot vairāk nekā tūkstoš dalībnieku no 38 pašvaldību 104 skolām.

Skolu komandu kopvērtējumā Alūksnes novada vidusskola uzvarēja otro reizi pēc kārtas. Alūksnieši šogad mājās aizveda septiņas zelta, vienu sudraba un divas bronzas godalgas. Alūksnes jaunieši izcīnīja visvairāk augstākā kalumu medaļu.

Otro vietu skolu kopvērtējumā sasniedza Madonas pilsētas 1.vidusskola, kuras kontā bija pa piecām zelta, sudraba un bronzas medaļām. Iepriekšējā ziemas olimpiādē Madonas pilsētas 1.vidusskolas sportisti kopvērtējumā ierindojās tikai 10. vietā. Trešo vietu izcīnīja Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni, kuri mājās pārveda trīs zelta, piecas sudraba un divas bronzas godalgas.

Vismaz vienu medaļu olimpiādē izcīnīja 49 skolu komandu jaunie sportisti. Ar visu medaļu kopvērtējumu var iepazīties rīkotāju mājaslapā.

Sacensībās viskuplāk pārstāvēta bija Rīgas Valsts vācu ģimnāzija, kas uz olimpiādi atveda 53 aktīvākos skolēnus. Šai skolai jau vairākus gadus ir viskuplākā delegācija. Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas sporta skolotāja ir 2012.gada sporta skolotāja Latvijā Iveta Daude un viņa pastāstīja, ka skolēni nav speciāli jāmotivē piedalīties sportiskās aktivitātēs. Skolā notiek pat īpaša atlase, lai izvēlētos labākos dalībai olimpiādē.

Medaļas olimpiādē sadalīja sešos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā un slidošanā. Savukārt kamaniņu sporta sacensības notiks šīs nedēļas nogalē Siguldā.

Distanču slēpošanas sacensībās uz starta stājās vairāk nekā 300 dalībnieku, biatlonā piedalījās 95 jaunie sportisti, Viešūra kalnā startēja 212 kalnu slēpotāji un 105 snovbordisti, bet Ērgļu vidusskolas slidotavā spēkiem mērojās 125 ātrslidotāji.

Jau vēstīts, ka hokeja turnīrā, kur par godalgām cīnījās 16 komandas, uzvarēja Tukuma Raiņa ģimnāzija, kas pēcspēles metienu sērijā pārspēja Rīgas Imantas vidusskolas jaunos hokejistus. Spēlē par trešo vietu Rīgas Valsts vācu ģimnāzija uzvarēja Rīgas Valsts 3.ģimnāziju un tika pie bronzas medaļām.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādi ik gadu organizē LOK sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Olimpiādē savu skolu sastāvos startēja arī vairāki jaunie sportisti, kas pirms nedēļas Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā Austrijā un Lihtenšteinā.

Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde ir vienīgais kompleksais sporta pasākums Latvijā, kur jaunā paaudze var izbaudīt olimpisko gaisotni un nostiprināt olimpiskos ideālus. Tās mērķis ir noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes olimpiskajos ziemas sporta veidos, kā arī sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā.