Aizdomās par Rio spēļu nopirkšanu policija pārmeklē Brazīlijas olimpiešu šefa māju

Brazīlijas Olimpiskās komitejas prezidenta Karlosa Nusmana mājās policija otrdien veica kratīšanu, meklējot pierādījumus lietā par iespējamu starptautisku korupcijas shēmu 2016.gada Riodežaneiro olimpisko spēļu rīkošanas tiesību iegūšanai, vēstīja aģentūra AP. 

Rio olimpisko spēļu rīcības komitejas pārstāvis otrdien atteicās komentēt policijas paziņojumu, ka tā izdevusi divus aizturēšanas orderus, kā arī veikusi kratīšanu un izņēmusi lietiskos pierādījumus. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) iepriekš apgalvoja, ka rīkotāju tiesības Riodežaneiro 2009.gadā notikušajā balsojumā tika piešķirtas tīri. 

Izmeklēšanu Brazīlijā sāka pirms deviņiem mēnešiem sadarbībā ar Franciju. Martā Francijas avīze "Le Monde" rakstīja, ka Brazīlijas uzņēmējs Arturs Sesars Filju trīs dienas pirms balsojuma par Rio spēļu rīkošanas tiesību piešķiršanu samaksāja 1,5 miljonus dolāru Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) tābrīža prezidenta Lamina Diaka dēlam Papam Masatam Diakam.

Aģentūra AP vēstīja, ka orderi saņemti 75 gadus vecā Nusmana un Filju aizturēšanai, lai nodrošinātu liecību sniegšanu izmeklētājiem. No Nusmana mājas policija iznesa somas, dokumentus un datoru. Nusmans ir SOK goda loceklis un darbojas 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu rīkošanas komisijā, kas sniedz padomus organizatoriem.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas balsojumā par 2016.gada olimpisko spēļu mājvietu Riodežaneiro pirmajā kārtā zaudēja Madridei, bet rīkotāju tiesības ieguva trešajā balsojuma kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti