Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidents kritizē Eiropu par dubultiem standartiem

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs ceturtdien nosauca par pilnīgi nepieņemamu Eiropas valstu kritiku, kas vērsta pret SOK centieniem nodrošināt Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību sacensībās neitrālā statusā. Bahs kritizēja rietumvalstis par dubultiem standartiem, tām īpaši izceļot Krievijas iebrukumu Ukrainā daudzu citu karu un konfliktu vidū, vēstīja aģentūra AP.

SOK otrdien ieteica starptautiskajām sporta federācijām atgriezt Krievijas un Baltkrievijas sportistus sacensību apritē individuālu neitrālu dalībnieku statusā. SOK ieteica neļaut atgriezties apritē sportistiem, kas saistīti ar militārajām un citām spēka struktūrām, tomēr Bahs ceturtdien precizēja, ka tas nebūtu attiecināms uz personām, kas veikušas obligāto militāro dienestu.

Bahs apgalvoja, ka ir nepieņemama valdību nevēlēšanās respektēt olimpiskajā kustībā vairākuma izvēli un sporta autonomiju.

"Mēs esam pamanījuši dažu Eiropas valstu valdību negatīvo reakciju," pēc SOK izpildkomitejas sēdes žurnālistiem teica Bahs. "Ir pilnīgi nepieņemami, ka šīs valdības nepievēršas dubultiem standartiem jautājumos, uz kuriem tiek vērsta mūsu uzmanība. Neesam redzējuši nevienu viņu komentāru par attieksmi pret sportistiem, kuru valstis ir iesaistītas pasaulē vairāk nekā 70 karos un bruņotos konfliktos."

SOK atkāpšanos no Krievijas un Baltkrievijas sportistu izolācijas politikas Vācijas sporta ministre Nensija Fēzere iepriekš nosauca par pliķi Ukrainas sportistu sejā, kas ļaus agresoram izmantot starptautiskas sacensības savai propagandai un olimpisko ideālu graušanai. 

Fēzeres tautietis Bahs gan pauda pārliecību, ka saņemtā kritika tikai stiprinās sporta amatpersonu vienotību nostājā pret likumdevējiem. 

Vai Krievijas un Baltkrievijas sportisti drīkst piedalīties starptautiskās sacensībās, tajā skaitā arī kvalifikācijā olimpiskajām spēlēm, jāizlemj katra sporta veida starptautiskajai federācijai. Līdzšinējā pieredze rāda, ka federāciju rīcība var būt ļoti atšķirīga. Ja vieglatlētikā pārskatāmā nākotnē Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanās nav gaidāma, tad, piemēram, paukošanā, kur olimpiskais čempions ir arī Tomass Bahs, ierobežojumi jau ir atcelti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti