Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā vērtēs krievu un baltkrievu dalības iespēju Parīzes spēlēs

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) izpildkomitejas sanāksmē otrdien Šveicē viens no jautājumiem ir iespējamā Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalība Parīzes olimpiskajās spēlēs jau nākamgad. Izpildkomitejas sēde ilgs trīs dienas, un vēl nav zināms, vai tajā pieņems kādus izšķirošus lēmumus.

SOK nostāja arvien ir par labu abu agresorvalstu sportistu dalībai Parīzes spēlēs neitrālā statusā. SOK prezidents Tomass Bahs vēl pagājušajā nedēļā apgalvoja, ka olimpiskajām spēlēm jābūt neitrālām un bez politiskas ietekmes. Krievijai gan līdz šim nav bijis šķērslis saviem mērķiem izmantot arī neitrāla statusa sportistu dalību lielos sporta pasākumos. 

Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai jāpieņem lēmums par Krievijas un Baltkrievijas sportistiem
00:00 / 05:26
Lejuplādēt

Rietumvalstu valdību līmenī atkārtoti ir izskanējuši aicinājumi liegt Krievijas un Baltkrievijas atlētiem startēt Parīzē. Polijas, Ukrainas un Baltijas valstu ārlietu ministri pirmdien kopīgā paziņojumā vēlreiz aicināja nepieļaut krievu un baltkrievu startēšanu olimpiskajās spēlēs, atgādinot, ka agresorvalstīm ir pavisam vienkārša iespēja, kā atgriezties sporta apritē, proti, izbeigt karu un atjaunot Ukrainas teritoriālo integritāti starptautiski atzītajās robežās.

Polijas sporta žurnālists Dominiks Senkovskis sarunā ar Latvijas Radio gan pauda pārliecību, ka SOK nostāju vairāk varētu ietekmēt sponsoru viedoklis, nevis politiski aicinājumi.

"Sponsori varētu būt vairāki spējīgi ietekmēt dažu cilvēku viedokli un lēmumus," uzsvēra Senkovskis. "Valstis pārstāv politiku, un Olimpiskā komiteja var atrunāties, ka tas viss ir politiski, bet "mēs politikā neiesaistāmies". Bet, ja sponsori pateiks, ka nedos naudu, ja krievi tiks pielaisti sacensībām, tad ceru, ka tas gan kaut ko mainītu. Nav noslēpums, ka lielajām sporta organizācijām kā FIFA un UEFA, arī SOK ir problēmas ar korupciju un netīriem darījumiem. Es ticu tikai naudas spēkam. Ja sponsori izdarīs spiedienu, tad situācija var mainīties."

ASV olimpiskās un paraolimpiskās komitejas vadība iepriekš norādīja, ka ieklausītos un izvērtētu argumentus par Krievijas un Baltkrievijas sportistu iekļaušanu Parīzes spēlēs kā patiesi neitrāliem dalībniekiem, tajā pašā laikā paužot šaubas, vai šāds statuss ir praktiski iespējams un realizējams. 

Nav zināms, vai jau šonedēļ SOK pieņems lēmumu – izpildkomitejas sanāksmes dienaskārtība paredz uzklausīt federācijas un nacionālās olimpiskās komitejas.

Taču vilkt lietu garumā SOK nav lielu iespēju, jo sporta veidu federācijas vēlas skaidrību par olimpiskās kvalifikācijas noteikumiem sacensībās. 

Parīzes Olimpisko spēļu rīcības komitejas iepriekš uzsvēra, ka gala lēmumu par krievu un baltkrievu dalību beigu beigās pieņems tieši SOK. Tāpat no SOK lēmuma netieši būtu atkarīgs, vai uz Parīzes spēlēm dosies Latvijas olimpiskā komanda, un arī Latvijas medijos laicīgi jāpieņem lēmums, vai lūgt akreditēt žurnālistus olimpiskajām spēlēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti