Saeima šonedēļ virzīja galīgajam lasījumam likumprojektu, kas paredz liegt Latvijas izlasēm spēlēt pret Krievijas un Baltkrievijas komandām. Tas gan neietekmētu Parīzes olimpiskās spēles, kur agresoru valstis nevar piedalīties komandu sacensībās.
Olimpiskais čempions 3x3 basketbolā Nauris Miezis sarunā Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" intervijā pateica tieši, ka nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs, kur neatkarīgi no statusa startēs Krievijas un Baltkrievijas sportisti.
"Mana nostāja ir 100%, es neatbalstu šo [SOK lēmumu]. Ja tā tiks lemts un tas būs 100% lēmums, es būšu tas atlēts, kurš nepiedalīsies olimpiskajās spēlēs," pauda Miezis.
Šāda nostāja ir visai 3x3 basketbola komandai, kam gan Parīzes spēlēm vēl ir jākvalificējas. Arī basketbolists Kristers Zoriks paudis līdzīgu nostāju, tikmēr LOK norāda, ka nevajag strēbt karstu. LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks paskaidroja, ka pašlaik lemt būtu pāragri. Viņaprāt, ja spēles noteikumi nav pieņemami, tad lēmumu var pieņemt kaut dienu pirms olimpiādes.
Tagad LOK cenšas panākt, lai agresoru valstu sportisti nevarētu piedalīties Parīzes spēlēs. LOK gaida atbildes no SOK ar skaidrojumu, ko nozīmē būt neitrālam sportistam. Lejnieks norādīja, ka
būtu jāizvērtē agresorvalstu sportistu saistība ar finansējuma avotu, un atkarībā no tā atlētiem tiktu liegta dalība olimpiskajās spēlēs.
"Ja viņiem ir saistība ar finansējumu no valsts struktūrām, tas nozīmē, ka viņiem ir saistība," teica Lejnieks.
Tāpat aizliegumu varētu noteikt tiem, kuri pirms sacensībām ir piedalījušies sportistu parādē Maskavā Sarkanajā laukumā.
Saeimas atbildīgajā komisijā gan bijušas diskusijas par to, vai nepieciešams konkrēts likums, lai liegtu Latvijai dalību Parīzes spēlēs.
"Piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā, un arī viņš aicināja šobrīd nepieņemt lēmumu, balstoties uz emocijām. Pagaidīt," teica Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis ("Jaunā Vienotība"). "Saeima vērsīsies pie Francijas ar aicinājumu neielaist neitrālās valsts sportistus."
Gan LOK, gan Saeimas atbildīgā komisija uzrunāšot uzņēmumus, kuri atbalsta spēļu rīkošanu.
Cerība ir, ka viņu atteikšanās no spēļu sponsorēšanas būtu papildu spiediens, lai SOK liktu šķēršļus neitrālo sportistu dalībai. Līdzīgi rīkojas Lietuvā un Igaunijā.
Savukārt Japānas uzņēmumam "Asahi Breweries" piederošā Čehijas alus darītava "Pilsner Urquell" nolēma turpmāk nesaistīt savu vārdu ar Parīzes olimpiskajām spēlēm, kā iemeslu minot SOK lēmumu ļaut startēt agresoru valstu sportistiem. "Pilsner Urquell" ir Čehijas Olimpiskās komitejas atbalstītājs, bet turpmāk Parīzes spēļu gatavošanās programmām paredzētās finanses uzņēmums novirzīs tieši atlētiem.