SOK noteikumi paredz, ka kandidāti nodomu pretendēt uz prezidenta amatu drīkst pieteikt ne agrāk kā trīs mēnešus pirms vēlēšanām. Jaunais SOK prezidents amatā stāsies 2025. gada jūnijā trīs mēnešus pēc plānotajām vēlēšanām.
Kandidātiem izvirzītie nosacījumi liedz Ko jau patlaban apliecināt gatavību pretendēt uz SOK prezidenta krēslu, un divkārtējais olimpiskais čempions 1500 metru skrējienā paskaidroja, ka tieši tādēļ vēl nevar neko oficiāli paziņot. Tomēr Ko publiski pauda apņemšanos noteikti izvērtēt iespējas pretendēt uz augstāko amatu Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā.
Jau iepriekš Ko uzskatīja par iespējamu Baha pēcteci, un 67 gadus vecā brita izredzes varētu veicināt gan spoža karjera vieglatlētikā, gan liela pieredze nozīmīgas sporta organizācijas vadīšanā.
Sebastjans Ko vieglatlētikā ir atbalstījis daudz radikālāku nostāju pret Krievijas sportistu dalību starptautiskās sacensībās gan ilgstošo dopinga pārkāpumu dēļ, gan paužot nepārprotamu attieksmi pret agresorvalsts militāro iebrukumu Ukrainā. SOK tikmēr ļāva 15 Krievijas sportistiem neitrālā statusā piedalīties Parīzes olimpiskajās spēlēs.
Bahs ir SOK prezidents kopš 2013. gada, amatā aizvadot jau trešo termiņu, un bez izmaiņām statūtos viņa palikšana galvenajā olimpiskajā krēslā vairs nebūtu iespējama. SOK sevi ir apliecinājusi kā nepotiska organizācija, un sagaidāms, ka prezidenta vēlēšanās liels svars būs Baha labvēlībai kādam no pretendentiem. Citu iespējamo amata kandidātu vidū min SOK viceprezidenti Nikolu Hovercu no Arubas, spāni Huanu Antonio Samaranču junioru, kā arī SOK valdes locekļus zimbabvieti Kirstiju Koventriju un Jordānijas princi Feisalu al Huseinu.
SOK 130 gadu ilgajā vēsturē prezidenta amatā vēl ne reizi nav bijusi sieviete.
Sebastjana Ko izredzes varētu mazināt arī viņa saistība ar uzņēmumu "Nike" un kritika par vieglatlētikas pasaules čempionāta piešķiršanas kārtību un norisi 2019. gadā Kataras galvaspilsētā Dohā un 2022. gadā ASV pilsētā Jūdžinā. Ne visiem SOK biedriem varētu patikt arī "World Athletics" apstiprinātā kārtība piešķirt naudas balvas olimpiskajiem medaļniekiem. Parīzes olimpisko spēļu laikā, vaicāts par naudas balvām, Ko paskaidroja, ka sportisti lēmumu atbalsta, un tas jau nozīmē vismaz par 80% pareizu lēmumu.
Par nozīmīgu Ko nopelnu turpretim var uzskatīt viņa lomu Londonas kandidatūras sekmīgajā pretendēšanā uz 2012. gada olimpiskajām spēlēm un veiksmīgu to sarīkošanu.