Rinkēvičs: Krievijas un Baltkrievijas sportistu olimpiskā dalība būtu pretrunā arī juridiskiem principiem

Liela daļa Krievijas un Baltkrievijas sportistu ir piederīgi armijas vai iekšlietu sporta klubiem vai arī saņem finansējumu no sankcionētām juridiskām personām, tādēļ šo atlētu dalība 2024. gada Parīzes olimpiskajās spēlēs nevar būt nepolitisks jautājums, pirmdien preses konferencē ar Lihtenšteinas ārlietu, izglītības un sporta ministri Dominiku Hasleri pavēstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Rinkēvičs uzsvēra, ka runa ir ne tikai par morāles aspektiem un politiku, bet arī par juridiskiem nosacījumiem. 

Edgars Rinkēvičs par Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo dalību olimpiskajās spēlēs
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

"Ja papētītu, varētu redzēt, ka tas [Krievijas un Baltkrievijas dalība] būtu pretrunā ne tikai ar morāli politiskiem principiem, bet tīri arī juridiskiem," uzsvēra Rinkēvičs. "Tas, ko mēs darīsim – mēs izmantosim šo gadu kopā ar mūsu sporta sabiedrību, lai maksimāli pārliecinātu gan lēmuma pieņēmējus Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā, gan citur pasaulē, ka šāda veida dalība nav pieņemama. Tā ka laiks mums ir, bet atslābt mēs nevaram," sacīja Rinkēvičs.

KONTEKSTS:

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) marta beigās rekomendēja starptautiskajām sporta veidu federācijām un sacensību organizatoriem ieviest nosacījumus, kas ļautu agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautiskā apritē, lai neitrālā statusā startētu individuālās sacensībās. Aicinājums gan neattiecas uz Krievijas un Baltkrievijas sportistu iespējamo dalību tuvākajās divās olimpiskajās spēlēs.

SOK ieskatā, sacensībās arvien nedrīkst piedalīties sportisti, kas aktīvi atbalsta Krievijas karadarbību Ukrainā, vai ir Krievijas vai Baltkrievijas spēka struktūru darbinieki. 

Pieņemot Krievijas un Baltkrievijas sportistiem labvēlīgo lēmumu, SOK atsaucās uz divu ANO cilvēktiesību ekspertu viedokli, kas abu agresorvalstu atlētu iespējamo nepielaišanu sacensībām pilsonības dēļ raksturoja kā diskriminējošu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti