Pasaules čempionāts rallijkrosā

Pasaules čempionāta posms rallijkrosā. Finālbrauciens

Pirmais pusfināla brauciens

Pasaules čempionāts rallijkrosā. Sacensību momenti

Zviedrijas rallijkrosa piloti ātrākie Barselonas posmā, uzvar Timijs Hansens. Galvenās epizodes

Pasaules čempionāts rallijkrosā sestdien septītajā posmā Barselonas trasē visu goda pjedestālu ieņēma Zviedrijas autosportisti. Uzvarēja Timijs Hansens, otrajā vietā atstājot sezonas līderi Johanu Kristofersonu. Vēl viens posms Barselonā notiks svētdien.

Visi galvenie favorīti veiksmīgi tika līdz pusfinālam. Neveiksme kvalifikācijā piemeklēja 5.vietas īpašnieku sezonas kopvērtējumā zviedru Robinu Larsonu, kurš nefinišēja otrajā priekšsacīkšu braucienā un sākotnēji palika pirmais aiz svītras. Tomēr viņa komandas biedrs "Team JC" sastāvā Enco Ide tehnisku problēmu dēļ pusfinālā nestartēja, sniedzot iespēju Larsonam.

Pirmajā pusfinālā pārliecinoši ātrākais bija sezonas līderis zviedrs Johans Kristofersons, kurš tuvāko sekotāju savu tautieti Matiasu Ekstrēmu apsteidza par vairāk nekā divarpus sekundēm.

Otrais pusfināla brauciens

Savukārt spraigākā otrajā pusfinālā uzvarēja Zviedrijas rallijkrosa braucējs Timijs Hansens, kam pussekundi zaudēja viņa brālis Kevins Hansens, ieņemot otro vietu.

Pasaules čempionāta posma finālbrauciens

Finālā pirmo uzvaru sezonā izcīnīja Timijs Hansens, sīvā cīniņā brauciena beigās apsteidzot Kristofersonu, kurš bija līderis vēl pēdējā aplī, līdz veica džokera apli. Trešais finišēja Kevins Hansens.

Arī svētdien sacīkstes tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Latvijas piloti uz Spāniju nav devušies.

Iepriekšējie divi posmi notika septembrī Rīgā, bet sezonas turpinājumā neiztika bez kārtējām izmaiņām kalendārā. Portugāles posmu pārcēla uz Spāniju, kur tādējādi risinās divi posmi sestdien un svētdien. Epidemioloģiskās drošības dēļ skatītājiem Barselonas trase ir slēgta.

Pēc septiņiem posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā vadību ar 193 punktiem saglabāja Kristofersons, kam seko viņa tautietis Matiass Ekstrēms ar 168 punktiem, bet uz trešo pozīciju pakāpās Timijs Hansens ar 140 punktiem.

Eiropas čempionāta posma finālbrauciens

Barselonā līdztekus pasaules čempionāta posmam labākos nosaka arī Eiropas čempionāta sacīkstēs "Super 1600" klasē, aizvadot pandēmijas ietekmētajā sezonā pirmās sacensības. Sestdien uzvaru izcīnīja Šveices pilots Juri Belevskis.

Pašreizējais grafiks paredz pasaules čempionātā 10 posmus, pēdējie divi no kuriem plānoti novembrī un decembrī Beļģijā un Vācijā.