VIDEO: Rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis Biķernieku posmā neiekļūst pusfinālā

Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķernieku trasē svētdien risinājās pēdējie kvalifikācijas braucieni, kam sekos pusfināli un cīņa par uzvaru finālos. Jānis Baumanis šoreiz pusfinālā netika, toties cīņas turpina Eiropas čempionāta ieskaitē Reinis Nitišs, kurš jau nodrošinājis Eiropas čempiona titulu, kā arī Artis Baumanis.

Pasaules ieskaitē trešajā kvalifikācijā Jānis Baumanis startēja trešajā braucienā. Jau starts nebija veiksmīgs, un Jāņa spēkrats tika iespiests starp divām automašīnām, kā rezultātā viņš finišēja ceturtajā vietā, bet kopsummā noslīdēja uz 13. pozīciju - ārpus labāko 12, kas pretendē uz pusfinālu.

Intervijā pēc trešā kvalifikācijas brauciena, J. Baumanis atzina, ka sadursmē cietis spēkrats, kas ietekmēja viņa rezultātu. Taču pilots optimismu nezaudēja un bija gatavs turpināt cīņu. Viņš arī pauda savas dusmas uz britu braucēju Liamu Doranu, kurš pamatīgi patraucējis Jāņa braucienu.

Ceturtajā kvalifikācijā Baumanis startēja otrajā braucienā, kurā palika ceturtajā pozīcijā, palaižot sev pa priekšu tiešo konkurentu Timuru Timerzjanovu. Diemžēl J. Baumanis pēc četrām kvalifikācijām palika 14. vietā, un līdz ar to pusfināls gājis secen.

Jānis Baumanis ceturtajā kvalifikācijas braucienā

Pēc ceturtās kvalifikācijas J. Baumanis atklāja, ka starts bijis labs – viņš izdarīja visu, ko bija vēlējies. Taču tālāk pietrūka jaudas, salīdzinot ar konkurentiem no rūpnīcu komandām. “Kaut kas īsti līdz galam šajās sacensībās nav,” atklāja Jānis.

Intervija ar Jāni Baumani pēc pēdējā kvalifikācijas brauciena

Tikmēr Eiropas ieskaitē Reinis Nitišs trešajā kvalifikācijā startēja piektajā braucienā un uzreiz izvirzījās līderpozīcijās, kuras spēja noturēt līdz pat brauciena beigām, ļaujot uzgavilēt Biķernieku trasē līdzjutējiem. Trešajā braucienā Nitišs gan uzrādīja otro labāko laiku.

Reinis Nitišs trešās kvalifikācijas braucienā

“Cīnījos nedaudz pats ar sevi un ar mašīnu,” pēc trešā kvalifikācijas brauciena izteicās Reinis, kurš bija apmierināts ar trešo kvalifikāciju. Viņam bija svarīgi paņemt labu startu un aizvadīt tīru braucienu, kas arī izdevās.

Intervija ar Reini Nitišu pēc trešās kvalifikācijas

Ceturtjā kvalifikācijā Nitišs startēja piektajā braucienā, kopumā viņa šajā kvalifikācijā bija ceturtajā vietā, ar ko bija gana, lai kvalificētos pusfinālam.

Reiņa Nitiša ceturtā kvalifikācija

"Super1600" klasē ceturtajā kvalifikācijā pirmajā braucienā trasē devās Arnis Odiņš, kurš finišēja trešajā pozīcijā savā braucienā, kopumā noslēdzošajā kvalifikācijā viņam 16. laiks. 

"Super1600" klasē ceturtās kvalifikācijas bruciens ar Arni Odiņu

“Mājās lieliska atmosfēra,” atzina Odiņš, kuram diemžēl sacīkstes jau beigušās.

Intervija ar Arni Odiņu pēc kvalifikācijas brauciena

“Super1600” klasē ceturtajā kvalifikācijā ceturtajā braucienā piedalījās Artis Baumanis, kurš jau pašā sacensību sākumā izvirzījās līderpozīcijās, kuras noturēja līdz pat brauciena beigām. Skatītājiem tribīnēs atkal iemesls uzgailēt. Viņam trešais labākais laiks trešajā kvalifikācijā.

Artis Baumanis ceturtās kvalifikācijas braucienā

“Nebija garlaicīgi – beidzot varēja izdarīt tīru braucienu, un, cerams, arī laiks būs labs,”  pēc pēdējā kvalifikācijas brauciena izteicās A. Baumanis. Viņš atklāja, ka sestdien trešajā kvalifikācijā beidzot iepazinis savu jauno spēkratu un tāpēc rezultāti redzami arī trasē.

Intervija ar Arti Baumani pēc kvalifikācijas brauciena

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti