Pasaules čempionāts rallijkrosā Francijas posmā šoreiz neizvērtās pozitīvs Latvijas sportistam Jānim Baumanim, kurš šoreiz nevarēja iekļūt pusfinālā. Par posma uzvarētāju kļuva zviedrs Johans Kristofersons. Arī Eiropas čempionāta ieskaitē Latvijas sportistam Reinim Nitišam neveiksmīgs Francijas posms - fināla braucienā vien sestajā vietā.

Par godalgām vēl ļoti reāli cīnās slavenais rallija pilots Sebastjans Lēbs, tāpat zviedrs Timmijs Hansens un norvēģi Andreass Bakerūds un Peters Sūlbergs. Mūsu Jānis Baumanis, lai gan nespēj ielauzties labāko trijniekā “SuperCar” klasē, jo tomēr nestartē lielo rūpnīcu komandā. Lielākās  izredzes Jānim ir tad, ja ir ļoti grūta un slapja trase. Tiesa gan, Francijā Baumanim neizdevās ielauzties arī pusfinālā.

Baumanis sestdien pirmajā kvalifikācijā bija desmitajā vietā, bet otrajā kvalifikācijas braucienā ierindojās 13. pozīcijā.

Svētdien trešajā kvalifikācijā Jānis ierindojās astotajā vietā, kas viņam ļāva saglabāt cerības uz iekļūšanu pusfinālā. Ceturtais brauciens Baumanim izvērtās visai neveiksmīgs – vien 18. vieta, kas sagrāva visas cerības uz pusfinālu.

Jānis Baumanis 4. kvalifikācijas braucienā

Pēc kvalifikācijas braucieniem Baumanis atzina, ka pēc sadursmes viņa spēkratam salauzta piekare, kas liedza parādīt labāko šajās sacensībās, par ko viņam pašam ļoti žēl. Taču motosportists atzina – cīņasspars palicis, un viņš vairs nevar sagaidīt nākamo posmu, kas notiks mājās – Biķernieku trasē.

Intervija ar Jāni Baumani

Pirmajā pusfinālā ātrākais bija zviedrs Matiass Ekstroms, tikmēr otrajā nepārspēts palika norvēģis Andreass Bakerūds.

Pirmais pusfināla brauciens

Otrais pusfināla brauciens

Un tomēr par uzvarētāju Pasaules čempionāta ieskaitē Francijas posmā kļuva zviedrs Johans Kristofersons, nonākot vēl tuvāk pasaules čempiona titulam.

Pasaules čempionāta finālbrauciens

Pēc astoņiem aizvadītiem posmiem kopvērtējuma līderis ar 224 punktiem ir Kristofersons, kuram ar 165 seko Andreass Bakerūds, bet trešais ar 160 punktiem ir Peters Solbergs. Baumanis ar 68 punktim ierindojas devītajā pozīcijā.

Šajā nedēļas nogalē Bretaņā arī Eiropas čempionāts, kur startēja arī Reinis Nitišs. Reinis droši tika līdz finālam, kur gan sekoja neveiksme – kontakti ar konkurentiem radīja spēkratam bojājumus, kas padarīja auto grūti vadāmu un lēnu. Rezultātā Nitišs gan finišēja, bet sestajā pozīcijā, kas neļāva viņam jau Francijā gūt pārliecību, ka tieši viņš tiks kronēts par Eiropas čempionu. Tikmēr posmā par uzvarētāju kļuva francūzis Sirils Reimons.

Eiropas čempionāta finālbrauciens

Intervijā pēc pusfināla Nitišs atzina, ka bijusi liela steiga un tehniskas problēmas ar automašīnu. Par spīti tam, ka sagatavoties nebija laika, viņš savā pusfinālā finišēja otrais. Toties pirmo reizi viņam finālā nācās startēt no otrās rindas.

Intervija ar Reini Nitišu

Pēc aizvadītiem četriem posmiem viņš ir kopvērtējuma līderis ar 106 punktiem. Ar 80 punktiem viņam seko Reimons, bet trijnieku noslēdz Antons Marklunds ar 76 punktiem.

Intervija ar Arti Baumani

Francijā tika aizvadīts arī Eiropas čempionāta posms “Super 1600” klasē, kurā Artis Baumanis finālbraucienā izcīnīja trešo vietu, saglabājot līderpozīcijas kopvērtējumā. Šajā posmā viņš pirmo reizi startēja ar “Audi A1”. Pats sportists atzina, ka pie jaunā spēkrata vēl nav pieradis un gaidījis no sevis labāku rezultātu. Taču tagad visas cerības parādīt sevi no labās puses būs, startējot pēc divām nedēļām posmā Rīgā, Biķernieku trasē.