Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis, kurš pārstāv “STARD” komandu, svētdien pasaules čempionāta posmā Norvēģijā nespēja pārvarēt pusfinālu, sacensībās ieņemot 12. vietu, liecina organizatoru informācija.

Sestdien pēc pirmajiem diviem kvalifikācijas braucieniem Baumanis bija 16. pozīcijā – tālu no iespējas tikt pie pusfināliem. Tomēr sestdien trešajā kvalifikācijas braucienā viņš palika devītajā pozīcijā, ceturtajā viņš uzrādīja vēl labāku rezultātu, kas ļāva ierindoties 12. pozīcijā un sasniegt pusfinālu.

Jānis Baumanis 4. kvalifikācijas braucienā

Intervijā pēc kvalifikācijas braucieniem Baumanis nenoliedza, ka šajā situācijā nostrādājis nedaudz arī veiksmes faktors. “Liels prieks par to, ka no 16. vietas esam aizcīnījušies līdz pusfināliem, un pusfinālos viss var notikt,” optimistiski noskaņots pēc kvalifikācijas braucieniem bija Jānis. Viņš nenoliedza, ka otrajā sacensību dienā starti ir mierīgāki, tāpēc viņa rezultāti arī labāki.

Intervija ar Jāni Baumani

Pusfinālā savā braucienā, kurā Jānis brauca kopā ar  brauca kopā ar Timiju Hansenu, Matisu Ekstremu, Kevinu Hansenu, Niklasu Gronholmu un Kevinu Eriksonu, Baumanis palika sestajā vietā, tādējādi nekvalificējoties finālam.

Pusfināla otrais brauciens ar Jāni Baumani

Tikmēr par sacensību uzvarētāju kļuva Jūhans Kristofešsons no Zviedrijas. Otro vietu izcīnīja Matiass Ekstrems, bet trešo vietu izcīnīja Peters Solbergs.

Fināls

Uzvarētāju apbalvošana

Pēc sezonas piektā posma kopvērtējuma līderis ar 135 punktiem ir Kristofešsons, viņam ar 104 punktiem seko francūzis Sebastjans Lēbs, bet trešais ar 102 punktiem ir Sūlbergs, kurš tikai par punktu apsteidz norvēģi Andreasu Bakerūdu. Baumanis ar 41 punktu saglabājis devīto vietu.

Intervija ar Arti Baumani

Norvēģijā tika aizvadītas sacensības arī Eiropas čempionāta "Super1600" klasē. Artis Baumanis izcīnīja ceturto vietu, kopvērtējumā saglabājot pirmo pozīciju. Tiesa gan, Artim ir jāuzmanās, jo tuvākais sekotājs, komandas biedrs Roks Bačuska no viņa vairs atpaliek tikai par diviem punktiem.