VIDEO: Baumanis kvalifikācijas pusceļā devītais, Nitišs tuvojas Eiropas rallijkrosa lauriem

Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Biķernieku trasē sestdien cerības pacīnīties par iekļūšanu finālā stiprināja Jānis Baumanis, bet Eiropas čempionāta ieskaitē "Supercar" klasē čempiona titulam cieši pietuvojās Reinis Nitišs.

Pasaules čempionāta ieskaitē startē Jānis Baumanis, kurš pēc diviem kvalifikācijas braucieniem kopvērtējumā ir devītais. Savukārt Eiropas čempionāta pēdējā posmā "Supercar" klasē kopvērtējuma līderis Reinis Nitišs kvalifikācijas pusceļā ir otrais. Vēl divi kvalifikācijas braucieni šajās klasēs pirms pusfināliem būs svētdien. Pusfinālā tiks 12 labākie piloti.

Eiropas "Super1600" klasē pēc trim braucieniem ceturtais posmā ir pašreizējais sezonas līderis Artis Baumanis, turpretim Arnis Odiņš trešajā kvalifikācijā nefinišēja un atkrita uz 19.vietu. "Super1600" klasē līdz pusfinālam atlicis vairs tikai viens brauciens.

Jāņa Baumaņa otrais kvalifikācijas brauciens 

Otrajā kvalifikācijas braucienā Jānis Baumanis pēc laba starta izvirzījās otrajā pozīcijā un otrais šķērsoja mērķa līniju aiz soma Tomasa Heikinena. Summā otrajā kvalifikācijā Baumanis bija astotais un pakāpās uz 9.vietu posma kopvērtējumā. 

Jāņa Baumaņa pirmais kvalifikācijas brauciens

Jānim Baumanim neizdevās pirmā brauciena starts, atvirzot viņu pēdējā pozīcijā. Līdz brauciena finišam augstāk par trešo vietu piecu braucēju konkurencē neizdevās tikt.

Jāņa Baumaņa intervija pēc pirmā brauciena 

Pēc finiša Jānis Baumanis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka startā pats kļūdījās, tādēļ ar braucienu nav apmierināts. Posma kopvērtējumā pēc pirmā brauciena viņš bija 12.vietā. 

Jāņa Baumaņa intervija pirms otrā brauciena 

Cerīgāk Jānis Baumanis bija noskaņots par otro braucienu, kur viņš startēja no labas pozīcijas. Pēc pirmā brauciena pārdesmit minūtes viņš savus iespaidus stāstīja arī "Stard" komandas inženieriem, kas veica regulējumus.

Zviedrijas pilota Johana Kristofersona intervija 

Apmierināts ar savu veikumu pirmajā kvalifikācijā bija pasaules čempionāta līderis zviedrs Johans Kristofersons, kurš uzteica skatītājus par atsaucību sacensību apmeklēšanā. 

Reiņa Nitiša otrais kvalifikācijas brauciens 

Savukārt Eiropas "Supercar" cīņās nevainojami otro braucienu aizvadīja Reinis Nitišs, pēc starta drūzmā pirmajā pagriezienā izraujoties līderpozīcijās, kuras droši noturēja līdz finišam. Kvalifikācijas pusceļā Nitišs pakāpās uz 2.vietu aiz zviedra Antona Marklunda.

Reiņa Nitiša pirmais kvalifikācijas brauciens 

Eiropas čempionāta ieskaites "Supercar" klases līderis Nitišs pirmajā kvalifikācijas braucienā pēc starta izvirzījās otrajā pozīcijā un otrais arī šķērsoja mērķa līniju aiz francūža Sirila Reimonda. 

Reiņa Nitiša intervija pēc pirmā brauciena 

Nitišs pēc brauciena intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka svarīgākais bija iegūt labu pozīciju pēc neizdevīgas starta vietas un tas arī izdevies.

Reiņa Nitiša intervija pirms otrā brauciena 

Pirms otrā brauciena Nitišs pastāstīja, ka jūtas brīvi, bet tajā pašā laikā cenšas koncentrēties sacensību turpinājumam. 

Arta Baumaņa pirmais kvalifikācijas brauciens 

Pirmais no Latvijas pilotiem startēja Artis Baumanis "Super1600" klasē, pirmajā kvalifikācijas braucienā iegūstot otro vietu aiz lietuvieša Roka Baciuškas.

Arta Baumaņa intervija pēc pirmā brauciena 

Artis Baumanis pēc finiša intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka otrais brauciens jānobrauc agresīvāk.

Arta Baumaņa otrais brauciens 

Otrajā braucienā Artim Baumanim finišu izdevās sasniegt ceturtajā pozīcijā. 

Arta Baumaņa intervija pēc otrā brauciena 

Artis Baumanis otrajā braucienā juties labāk, lai arī pieļāva nelielas kļūdiņas. Pilots uzsvēra, ka trešajā braucienā centīsies sniegumu uzlabot. Kopvērtējumā pēc diviem braucieniem Artis Baumanis saglabāja 4.vietu.

Arta Baumaņa trešais brauciens 

Ne tik labi Artim Baumanim veicās trešajā braucienā, kur cerības uz augstu vietu viņam zuda pēc neveiksmīgas sadursmes jau pirmajā līkumā. Tomēr kopvērtējumā pēc trim braucieniem Artis Baumanis saglabāja ceturto pozīciju un turpina cīņu par čempiona titulu.

Arņa Odiņa pirmais kvalifikācijas brauciens 

Sezonas debija "Super1600" klasē ir Arnim Odiņam, kurš pirmajā kvalifikācijas braucienā finišu sasniedza trešais. 

Arņa Odiņa intervija pēc pirmā brauciena 

Odiņš pēc brauciena sacīja, ka pirmajā braucienā svarīgi bija nesabojāt tehniku, un braukšanu aiz līderiem viņš atzina par pareizu taktiku.

Arņa Odiņa otrais kvalifikācijas brauciens 

Arī otrajā braucienā Odiņš finišēja trešais, sacīkstes gaitā uzlabojot savas pozīcijas. Divu braucienu summā Odiņš atkāpās uz 15.pozīciju.

Arņa Odiņa intervija pēc otrā brauciena 

Par iegūto vietu Odiņš nebija vīlies, tomēr pauda cerību kvalifikācijas turpinājumā nobraukt labāk. 

Arņa Odiņa trešais brauciens 

Cerības Odiņam gan nepiepildījās, jo trešajā kvalifikācijas braucienā viņa spēkrats trešajā aplī tehnisku problēmu dēļ palika trases malā. Netikšana līdz finišam praktiski nozīmē, ka Odiņš atlikušajā pēdējā kvalifikācijas braucienā svētdien vairs nevarēs pretendēt uz tikšanu 12 pusfinālistu vidū. 

Avarē Timurs Šigabudinovs 

Neveiksmīgi pirmo braucienu aizvadīja Krievijas pilots Timurs Šigabudinovs, kura spēkrats pēc sadursmes ar konkurentu un apmali trasē palika uz jumta.

Pasaules čempionāta posma sacensību sistēma 

Lai gan sestdien piloti cīnījās par dalību pusfinālā, arī kvalifikācijā krājas ieskaites punkti sezonas kopvērtējumā, tādēļ sacīkstes ir ne mazāk svarīgas.

Pasaules čempionāta ieskaitē un Eiropas čempionātā "Supercar" klasē sestdien paredzētas divas kvalifikācijas kārtas, savukārt Eiropas ieskaitē "Super 1600" klasē dienu noslēgs trešā kvalifikācijas kārta. Latviju pasaules čempionāta ieskaitē pārstāv Jānis Baumanis, Eiropas "Supercar" klasē brauc Reinis Nitišs, bet "Super 1600" konkurencē dalībnieku vidū ir Artis Baumanis un Arnis Odiņš.

Pēdējos kvalifikācijas braucienos piloti punktus turpinās krāt svētdien rīta pusē, cīnoties par vietu pusfinālos un vēlāk finālos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti