Verstapens un Hamiltons pēc savstarpējas sadursmes izstājas; Itālijā uzvar Rikjardo

"McLaren" austrāliešu pilots Daniels Rikjardo svētdien Moncas trasē izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 14.posma - Itālijas "Grand Prix" - sacīkstēs, kamēr izstāšanos pēc savstarpējas sadursmes piedzīvoja abi vadošie braucēji Makss Verstapens un Lūiss Hamiltons.

Otrais finišēja uzvarētāja komandas biedrs Lendo Noriss, bet trešais bija Valteri Botass no "Mercedes" vienības.

Sacīksti no pirmās vietas sāka Verstapens ("Red Bull"), taču Rikjardo startā viņu apsteidza. Jau sacensību pirmajos apļos vienā no epizodēm saskārās Verstapena un Hamiltona ("Mercedes") vadītie spēkrati, taču šis incidents neietekmēja posma turpmāko norisi. Līderis aizvien bija Rikjardo, kuram sekoja Verstapens, Noriss un Hamiltons.

Verstapena nedienas sākās 23.aplī, kad viņš devās boksos, kur allaž veiklā "Red Bull" komanda šoreiz viņu apkalpoja vien 11,1 sekundē. Trīs apļus vēlāk, no boksu celiņa izbraucot Hamiltonam, nīderlandietis centās pabraukt garām savam sāncensim, taču pēc riepu saskaršanās viņa vadītais auto uzkrita virsū "Mercedes" bolīdam. Abi spēkrati izslīdēja no trases un palika malā, bet sacīkšu incidents tiks izskatīts vēlāk.

Brauciena turpinājumā līderpozīcijā palika Rikjardo, netālu bija viņa komandas biedrs Noriss, bet sacīkstes beigās uz trešo vietu pakāpās Botass. Rikjardo izcīnīja savu pirmo uzvaru kopš 2018.gada Monako "Grand Prix", bet "McLaren" abus augstākos goda pjedestāla pakāpienus aizņēma pirmo reizi kopš 2010.gada Kanādas Lielās balvas izcīņas.

Ceturtais svētdien finišēja Šarls Leklērs ("Ferrari"), piektais bija Serhio Peress ("Red Bull"), bet pirmo sešinieku noslēdza Karloss Sainss juniors ("Ferrari"). Tālāk bija Lens Strols ("Aston Martin"), astoto vietu ieņēma Fernando Alonso ("Alpine"), devītais bija Džordžs Rasels ("Williams"), bet kā pēdējais pie punkta tika Estebans Okons ("Alpine").

Pēc 14 posmiem un divām sprinta sacensībām sestdien kopvērtējuma līderis ar 226,5 punktiem ir Verstapens, kurš par pieciem punktiem apsteidz Hamiltonu. Trešais ar 142 punktiem ir Botass, bet 132 punktus iekrājis Noriss.

2020.gadā jau septīto F-1 titulu karjerā un ceturto pēc kārtas ieguva brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes". Iepriekš septiņreiz uzvarēt izdevies vienīgi leģendārajam vācu braucējam Mihaelam Šūmaheram. Tāpat "Mercedes" komanda izcīnīja septīto Konstruktora kausu pēc kārtas.

Šosezon sākotnēji bija plānots aizvadīt rekordlielu sacīkšu skaitu (23), bet augusta nogalē noskaidrojās, ka Japānā tomēr nenotiks plānotais posms. Šī iemesla dēļ šosezon tiks aizvadīti 22 F-1 posmi.