Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vēlas nodrošināt ģimenisku vidi vientuļajām jaunajām māmiņām

Talsu rallijam – 50

Talsu rallijs svin 50. sezonu

Vienam no tradīcijām bagātākajiem autosporta notikumiem Latvijā šogad nosvinēta apaļa un cienījama jubileja – Talsu rallijs ir aizvadījis 50. sezonu.

Pateicoties čempionu sacīkstēm un organizētāju entuziasmam, jau daudzus gadus Talsu rallijs plaši zināms starptautiskā līmenī un attīstījies kā stabila vērtība. Tās vienlaikus ir gan sacensības, gan svētki.

Jau pusgadsimtu divas dienas gadā Talsi pārvēršas par rallija pilsētu. Pirmajā reizē pirms 50 gadiem tajā piedalījās 14 ekipāžas. Šo gadu laikā gan organizatoriskais, gan autosporta līmenis ir audzis un sacensības zināmas jau starptautiskā līmenī. Šogad Talsu rallijā startēja 59 ekipāžas no septiņām pasaules valstīm.

Talsu rallija tradīcijas pamatlicēji ir Vilnis Osis, Jānis Birkenbergs un Ēriks Vīksna. Sākumā grūtākais esot bijis pierādīt, ka tās ir republikas mēroga sacensības, nevis parasti sētas mači.

“Ļoti pateicīgi ir mūsu ceļi autorallijam - ar pauguriem, ar ceļu konfigurāciju. Grūtu sarežģītu trasi var uztaisīt,” stāsta Vīksna. Viņu papildina vairākkārtējais Latvijas čempions Jānis Vorobjovs. “Ļoti interesanti organizatori bija sagatavojuši trases un, kā vienmēr, svētku sajūta visu laiku bija klāt. Es domāju, ka pasākums ir izdevies,” norāda Vorobjovs.

Talsu novadā rallijs ir lielākais gada pasākums, kurš tradicionāli pulcē vairākus desmitus tūkstošus skatītājus. Šis notikums neaprobežojas tikai ar sacensībām, tā laikā notiek gan labdarības pasākumi, retro automobiļu parādes un šogad arī ''Youngtimer'' automašīnu sacīkstes. Lai gan iedzīvotājiem šo dienu laikā nākas saskarties ar ievērojamiem satiksmes ierobežojumiem, vietējiem uzņēmējiem šis pasākums ir liels finansiāls atspaids un atpazīstamība. “Atspaids visām kafejnīcām. Cilvēki jau ēst gribēs, viņi jau nebrauks citur. Ēdīs tepat uz vietas. Tāpēc ieņēmumi aug. Tas jau nav tikai kafejnīcām - visos veikalos tas pats notiek,” saka kafejnīcas “Kolumbīne” vadītājs Oskars Pirktiņš.

Šogad jubilejas gadā pirmo reizi Talsu rallija laikā notika ne vien Latvijas, bet arī Lietuvas rallija čempionāts, kā arī Ziemeļeiropas junioru čempionāts. Astoto reizi notika sīva cīņa par Čempionu kausu, kuru ieguva lietuviešu rallija braucējs Vitauts Šveds. Viņš, izcīnot kausu jau trešo reizi, ieguva to savā īpašumā uz visiem laikiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti