Spīdvejists Ļebedevs: Galvā jau bija, ka uzvarēšu braucienā un kļūšu par Eiropas čempionu

Jaunais Eiropas čempions spīdvejā daugavpilietis Andžejs Ļebedevs visu dara ar vērienu. Šosezon Eiropas meistarsacīkšu pēdējā posmā Polijā viņam pēdējā braucienā bija vajadzīgs tikai viens punkts, taču daugavpilietis cīnījās par uzvaru un nodrošināja karjerā lielāko panākumu, izcīnot čempiona laurus. Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" motosportists pastāstīja, ka pirms izšķirošā brauciena jau bijis pārliecināts par panākumu.

Ļebedevs skaitīja līdzi un zināja, ka pēdējā braucienā vajadzēja tikai vienu punktiņu. Tas gan nekļuva par viņa mērķi, jo ambīcijas bija maksimālas. 

"Galvā jau bija bildīte, ka uzvarēšu braucienā un kļūšu par Eiropas čempionu," teica Ļebedevs. "Latvija var, Daugavpils var un Ļebedevs arī var," viņš uzsvēra.

Eiropas tituls nav šogad vienīgais varoņdarbs - pasaules čempionātā komandām Ļebedevs Latviju burtiski ievilka labāko sešiniekā. Viņš saka, ka sajūtas tobrīd bija pat spilgtākas nekā Eiropas čempionātā. 

Jau kopš deviņu gadu vecuma Ļebedevs ir spīdvejā, pats var izjaukt motociklu un salikt kopā. Līdz 16 gadu vecumam viņš bija arī mehāniķis, kas komandā darīja visus melnos darbus, arī mazgāja motociklus. Šogad Ļebedevs jau pārcēlās uz pasaules spēcīgāko spīdveja līgu Polijā, kur labākie pelna pat miljonu eiro sezonā. Anžejs startē Vroclavas klubā, kur katru maču klātienē vēro 14 000 līdzjutēju. Ļebedeva dzīslās plūst arī poļu asinis, un viņš saka, ka pašlaik poliski jau runā labāk nekā latviski.

Daugavpilietis ir paveicis to, kas vēl nevienam Latvijas spīdveja braucējam nav bijis pa spēkam. Viņš ir apņēmies arī turpmāk parādīt, uz ko ir spējīgi latgaļu puikas. 

Septembrī Ļebedevs uzvarēja Zviedrijas čempionātā, kā arī šosezon kļuva par sudraba laureātu Polijā, līdz ar to tiekot pie medaļām abos pasaulē spēcīgākajos komandu čempionātos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti