Spīdvejistam Puodžukam priekšpēdējā vieta «Grand Prix» posmā Daugavpilī

Latvijas spīdveja braucējs Kjasts Puodžuks sestdien ierindojās priekšpēdējā vietā 16 dalībnieku konkurencē Daugavpilī notikušajā pasaules čempionāta jeb "Grand Prix" posmā.

Piecu braucienu summā Puodžuks spēja iegūt vien trīs punktus, kas viņam jau labu laiku pirms sacīkstes beigām atņēma cerības sasniegt pusfinālu, kurā viņš iekļuva pērn.

Jau pirmajos divos braucienos Latvijas pārstāvis palika pēdējais - ceturtais, pirmo punktu iegūstot vien ar trešo piegājienu. Turpinājums Puodžukam izdevās nedaudz sekmīgāks, jo nākamajā piegājienā viņš bija otrais un ieguva divus punktus, taču viņš jau bija zaudējis izredzes sasniegt pusfinālu.

Savā noslēdzošajā braucienā Latvijas sportists atkal palika pēdējais, pie punktiem netiekot.

Vēlāk sacensību norisi iztraucēja lietus, kā rezultātā pusfināli un fināls nemaz netika aizvadīts. Līdz ar to tika ņemti pamatsacensību rezultāti, par Latvijas "Grand Prix" uzvarētāju kronējot poli Maceju Janovski.

Lai varētu startēt šajās sacensībās, Puodžukam bija piešķirts rīkotāju īpašais ielūgums jeb "wild card".

Pasaules čempionāta posmi Latvijā sākotnēji norisinājās no 2006. līdz 2009.gadam, kad divas reizes triumfēt izdevās amerikānim Gregam Henkokam. Savukārt pa vienai uzvarai izcīnīja Džeisons Kramps un Lī Adamss. Par pirmo Latvijas braucēju šajās prestižajās sacensībās kļuva Puodžuks, bet pirmajos gados lielāko sasniegumu paveica tobrīd Latviju pārstāvošais krievu sportists Grigorijs Laguta, kurš 2007.gadā spēja Daugavpils posmu noslēgt septītajā vietā.

Sacensības Daugavpilī atgriezās 2013.gadā, kad uzvaru atkal svinēja Henkoks, bet Latviju pārstāvēja tobrīd vien 18 gadus vecais Andžejs Ļebedevs, lieliskā cīņā sasniedzot pusfinālu, tomēr, lai to pārvarētu, viņam pavisam nedaudz pietrūka.

Pērn posmam pirmoreiz bija plānots risināties Rīgā, tomēr laika apstākļu dēļ to atcēla un dienu vēlāk aizvadīja Daugavpilī. Sacensībās otro uzvaru karjerā svinēja polis Kšištofs Kaspšaks, bet sensacionāli piekto vietu izcīnīja Puodžuks, kurš turklāt sākotnēji bija pieteikts kā rezervists, bet pie dalības pamatsacensībās tika, kad pēc ikdienišķajām alkohola pārbaudēm no posma tika izslēgts austrālietis Dārsijs Vords.

Daudz neveiksmīgāk pērn nostartēja Ļebedevs, kurš trijos braucienos bija trešais, bet divus noslēdza pēdējā, ceturtajā vietā, sacensībās samierinoties ar trim punktiem un pēdējo, 16.vietu.

Jūnijā, beidzot aizvadot pirmās sacensības atjaunotajā Biķernieku mototrekā, Puodžuks guva trešo vietu 2016.gada "Grand Prix" sacensību pretendentu turnīra pusfinālā.

Paredzams, ka nepietiekama finansējuma dēļ nākamajā gadā "Grand Prix" sacensības Latvijā nenotiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti