Sirmača ekipāža pārliecinoši triumfē Liepājas rallijā

Latvijas ekipāža Ralfs Sirmacis un Artūrs Šimins svētdien triumfēja Eiropas rallija čempionāta (ERČ) pirmspēdējā posmā, rallijā "Liepāja".

Latvijas ekipāža, kura pārstāv SRT kluba rallija komandu "Škoda Baltic Motorsport" un startē ar "Škoda Fabia R5" automašīnu, jau no sacensību sākuma dominēja un bija ātrākā pirmajos piecos "dopos", bet atlikušajos divos ātrumposmos Liepājas pilsētā saglabāja vadību. Savukārt svētdien Sirmacis ERČ ieskaitē bija ātrākais visos sešos ātrumposmos.

Sirmacis uzvarēja 11 no 13 ātrumposmiem, par minūti un 4,3 sekundēm apsteidzot krievu pilotu Alekseju Lukjaņuku ("Mitsubishi Lancer Evolution X"), bet vēl 44,0 sekundes viņam zaudēja igaunis Sīms Plangi ("Mitsubishi Lancer Evo X").

Tikmēr polis Kajetans Kajetanovičs ("Ford Fiesta R5"), ieņēma ceturto vietu, otro gadu pēc kārtas nodrošinot Eiropas čempiona titulu. Polis kopvērtējumā Sirmacim zaudēja divas minūtes un 25,7 sekundes.

Nākamās trīs pozīcijas ieņēma trīs Latvijas ekipāžas. Piektais bija Raimonds Kisiels ar stūrmani Arni Roni, kuri brauca ar "Škoda Fabia R5" automašīnu, sestajā vietā ierindojās Māris Neikšāns un Anrijs Jesse ("Mitsubishi Lancer Evo X"), bet septītajā vietā finišēja Mārtiņš Svilis ar Ivo Pūķi ("Mitsubishi Lancer Evolution X").

Tikmēr junioru ieskaitē Mārtiņš Sesks ("Peugeot 208 R2"), kurš šajā nedēļas nogalē kļuva par Eiropas junioru čempionāta visu laiku jaunāko rallija braucēju, kopā ar stūrmani Māri Kulšu ierindojās ceturtajā vietā, bet par uzvarētāju kļuva vācietis Marijans Grībels ("Opel Adam R2"), kurš nodrošināja uzvaru kopvērtējumā. Devītais junioru ieskaitē palika ar Latvijas licenci braucošais krievu pilots Nikolajs Grjazins ("Peugeot 208 R2").

Savukārt Latvijas čempionāta septītā posma ieskaitē Sirmacis svētdien uzvarēja četros no sešiem ātrumposmiem, bet divreiz ātrākais bija talantīgais somu braucējs Kalle Rovanpere ("Škoda Fabia R5"), kurš pēc pirmajiem diviem "dopiem" bija priekšā latvietim, taču savu pozīciju zaudēja un palika otrais. Trešais sestdien finišēja Svilis un Pūķis.

Tikmēr sestdien Latvijas čempionāta sestā posma ieskaitē ātrākais bija Sirmacis, apsteidzot Jāni Vorobjovu ar stūrmani Andri Mālnieku ("Mitsubishi Lancer Evo X") un Kisiela ekipāžu.

ERČ sacensībās 13 ātrumposmu kopējais garums bija 207,75 kilometri.

Sirmacis ar stūrmani Šiminu tika uzskatīti par vieniem no sacensību favorītiem. Tiesa, augusta beigās pēc avārijas Čehijas rallijā viņu automašīna aizdegās un līdz Liepājas rallijam tai vajadzēja pamatīgu remontu, braucamo atjaunojot par aptuveni 70%.

Sirmača ekipāža ir vienīgā, kas šosezon uzvarējusi trijos ERČ posmos.

Eiropas rallija čempionātā rallijs "Liepāja" norisinās jau kopš 2013.gada, un tam bija plānots notikt ziemas apstākļos, taču šī gada sākumā tas nepiemērotu laika apstākļu dēļ tika pārcelts uz rudeni.

Nesen tika pavēstīts, ka sacensības Kurzemē notiks vēl vismaz trīs gadus.