Siltais janvāris sarežģī ziemas rallija sarīkošanu pat Ziemeļvidzemē

Latvijas rallija organizatori, braucēji un līdzjutēji katru jauno dienu pēdējā laikā sāk ar laika ziņu pētīšanu. Un kā nu ne, Latvijas rallija čempionāta pirmais posms jau ir pārcelts, arī otrais posms ir zem lielas jautājuma zīmes. Turklāt abi ralliji parasti notiek Alūksnē un Gulbenē, kur ziemas vienmēr ir bargākas nekā citviet valstī. 

Siltais janvāris problēmas sagādā ne tikai ziemas sporta veidu pārstāvjiem, bet arī autosportistiem. Janvāra vidū ar ziemas rallijiem parasti sākas jaunā Latvijas čempionāta sezona, un arī šīs nedēļas izskaņā bija plānots aizvadīt "Rally Alūksne", taču siltā ziema piespiedusi sacensības pārcelt uz februāra beigām. 

Siltā ziema sarežģī dzīvi arī autosportistiemMāris Bergs

  Viens no Alūksnes rallija organizatoriem Renārs Salaks Latvijas Radio teica, ka rallija 10 gadu ilgajā vēsturē ziema vienmēr ir parādījusies kaut vai pēdējā brīdī, tāpēc

  pašreizējie izaicinājumi organizatoriem Ziemeļvidzemē ir kas pilnīgi jauns un nebijis.

  Tik silts janvāris Alūksnes rallija vēsturē nav bijis, bet organizatori nezaudē cerības uz salu februārī, pastāstīja Salaks. 

  Februāra sākumā 45. reizi paredzēts aizvadīt ralliju "Sarma", kur vienkopus pulcēsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas labākie rallija braucēji. Tā būs 2020. gadā pirmā un vienīgā reize, kad visu trīs Baltijas valstu rallija čempionātu posms notiks vienuviet. Siltais laiks satraukumu rada arī Gulbenes pusē – ceļi tur ir ļoti mitri un, saglabājoties pēdējo nedēļu laikapstākļiem, rallija mašīnas tajos nevarēs sacensties. "Sarmā" sportistiem biežāk nācies saskarties ar otru ziemas galējību – ļoti aukstu laiku un dziļām kupenām, nevis lietu. Viens no rallija organizatoriem Ģirts Avotiņš pastāstīja, ka

  "Sarma" netiks organizēta par katru cenu un jebkādos apstākļos.

  Lai nebojātu ceļus un dalībniekus nesadzītu dubļu laukā, kas nebūtu ziemas rallijam atbilstoši, organizatori izvērtēs, vai "Sarmas" organizēšana būtu pamatota, paskaidroja Avotiņš.

  Pārdomas un grūti lēmumi jāpieņem ne tikai pašu ralliju organizatoriem, bet arī Latvijas Automobiļu federācijas rallija komisijai. Gada kalendārā pēc ziemas rallijiem paredzēts liels pārtraukums, un nākamais rallijs notiks tikai maija beigās, kad risināsies "Rally Liepāja". Pēc tam seko vēl divu mēnešu pauze līdz jūlija otrajai pusei, kad Latvijas čempionāta posmi notiks Igaunijā. Martā un aprīlī ceļi Latvijā, visticamāk, nebūs piemēroti rallija sacensībām. Neiestājoties Latvijas ziemai ierastākām temperatūrām, alternatīvas pārcelto ralliju norisei nav, līdz ar to nelabvēlīgu apstākļu gadījumā sacīkstes tiks atceltas pavisam.

  Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš informēja, ka Latvijas čempionātā pēc nolikuma jābūt vismaz četriem posmiem, tādēļ alternatīvas "Sarmai" un Alūksnes rallijam netiks meklētas. Vienīgā iespēja ir pārcelt sacensību norises laiku ziemas mēnešos.

  Protams, arī braucēji nav īpašā sajūsmā par izmaiņām kalendārā, jo tas viņiem rada liekas galvassāpes.

  Lielākā daļa rallija braucēju ikdienā strādā, tāpēc daudziem ievērojami jāpārplāno savs grafiks, jāmaina viesnīcu rezervācijas un jādara vēl virkne citu lietu. Lai sacensības varētu notikt, kā paredzēts, ziemai Latvijā jāierodas tuvāko pāris nedēļu laikā. Pretējā gadījumā ceļi nepaspēs sasalt un nebūs piemēroti ziemas rallija sacīkstēm. Latvijas Radio laika ziņu redaktors Toms Bricis stabilas un aukstas ziemas iestāšanos neprognozē arī tuvāk mēneša beigām, taču pastāv cerības uz vēsāku laiku un nelielu sniega segu, kas varētu ļaut notikt arī rallijiem.

  Gan organizatori, gan braucēji vēl saglabā cerību, ka jaunā sezona 7. un 8. februārī sāksies, kā plānots, ar "Rally Sarma" un divas nedēļas vēlāk varēs aizvadīt sacīkstes arī Alūksnes apkaimē. Lēmumi par "Sarmas" pārcelšanu vai pilnīgu atcelšanu jāpieņem līdz 1. februārim, kas būs pēdējais datums rallija pārcelšanai. Ja piepildīsies sliktākais iespējamais scenārijs un abi ziemas ralliji nevarēs notikt, organizatori kopā ar braucējiem un rallija komisiju lems, ko īsti iesākt tālāk, lai varētu aizvadīt pilnvērtīgu Latvijas čempionātu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Motoru sports
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti