Sesks izcīna otro vietu Zviedrijas rallija junioru ieskaitē; Latvijas eksčempionam Rovanperem pirmais WRC pjedestāls

Latvijas rallija braucējs Mārtiņš Sesks un stūrmanis Renārs Francis šonedēļ Zviedrijā izcīnīja otro vietu pasaules rallija čempionāta (WRC) otrā posma junioru klases ieskaitē. Tikmēr divkārtējais Latvijas čempions Kalle Rovanpere no Somijas WRC ieskaitē bija trešais, talantīgajam somam pirmo reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla.

Silto laikapstākļu dēļ Zviedrijas rallijā tika aizvadīta tikai puse no paredzētajiem 18 ātrumposmiem. Rallijs noslēdzās svētdien ar vienu "dopu", kurā Seska ekipāža, kas startē ar "Ford Fiesta" spēkratu, JWRC ieskaitē ieskaitē bija otrā, nieka pussekundi zaudējot zviedram Pontusam Lennstrēmam.

Kopvērtējumā uzvarēja cits zviedrs Toms Kristensons, kurš Seska/Franča ekipāžu apsteidza par 37,8 sekundēm, bet trešajā pozīcijā bija igaunis Kens Torns, kurš zaudēja minūti un 0,4 sekundes. Visi junioru klases braucēji sacensības aizvada ar "Ford Fiesta" automašīnām.

Kopējā ieskaitē līderis ir brits Elfins Evanss ("Toyota"), 12,7 sekundes iepalika pērnā gada čempions Ots Tenaks no Igaunijas ("Hyundai"), bet pirmo trijnieku noslēdza Rovanpere ("Toyota"), kurš zaudēja 20,2 sekundes. 19 gadus vecajam Rovanperem šī ir pirmā sezona WRC ieskaitē.

Sezonas pirmā posma uzvarētājs Tjerī Nevils no Beļģijas ("Hyundai") gada otrajā etapā ieņēma sesto vietu.

Sesks kopējā ieskaitē uzvarētājam zaudēja 11 minūtes un 46 sekundes, ierindojoties 28.vietā.

2020.gada WJRC čempions balvā saņems pilnīgi jaunu "Ford Fiesta R5 Mk II" ar 200 "Pirelli" riepām, kā arī bezmaksas WRC3 reģistrāciju 2021.gada sezonai un pieciem ralliju startiem. Ja 2020.gada čempions turpina uzvarēt 2021.gada WRC 3 čempionātā, 2022.gada sezonā būs iespēja startēt divos rallijos ar "M-Sport Ford" pasaules rallija komandu.

Pasaules Junioru čempionātā paredzēti pieci posmi: "Rally Sweden" (13.-16.februāris), Sardīnijas posms (4.-7.jūnijs), "Rally Finland" (6.-9.augusts), "Rally Germany" (15.-18.oktobris), kā arī nav zināms, kur notiks atceltais Čīles posms.

Pērn Seskam bija debijas gads, pasaules junioru čempionātā braucot ar priekšpiedziņas "Ford Fiesta R2" automašīnu. JWRC klasē 25 ātrumposmos Seska ekipāžai izdevies finišēt labāko trijniekā, ātrumposmos uzvara gūta trīs rallijos. Divi Eiropas rallija čempionāta posmi aizvadīti arī ar pilnpiedziņas automašīnu. Dalība šajos posmos bija balva, kas iegūta par uzvaru iepriekšējās sezonas Eiropas čempionātā Junior U27 klasē. Godalgotas vietas sportists izcīnījis gan "Rally Liepāja", gan "Rally di Rome Capitale".