Rosbergs F-1 sezonas pēdējā posmā nodrošina savu pirmo pasaules čempiona titulu

Vācijas autosportists Niko Rosbergs svētdien nodrošināja savu pirmo Pirmās formulas (F-1) pasaules čempiona titulu karjerā.

Svētdien Abū Dabī notikušajā sezonas pēdējā posmā Rosbergs finišēja otrajā vietā, taču viņa sīvākais konkurents un komandas biedrs Lūiss Hamiltons uzvarēja, kas gan vācietim neliedza kļūt par čempionu. Rosbergs sezonas kopvērtējumā tika pie 385 punktiem, bet Hamiltonam bija par pieciem punktiem mazāk.

Lai kļūtu par čempionu Rosbergs Hamiltona uzvaras gadījumā nedrīkstēja finišēt zemāk par trešo vietu. Iepriekšējās divas sezonas Rosbergs kļuva par vicečempionu, piekāpjoties tikai Hamiltonam.

Rosbergs, kļūstot par F-1 čempionu, atkārtojis sava tēva Kekes 1982.gadā sasniegto. Rosbergs ir 33.pilots, kuram izdevies kļūt par F-1 čempionu. Bez Rosberga no Vācijas pilotiem pie tituliem tikuši arī Mihaels Šūmahers un Sebstjans Fetels, bet viņa tēvs Keke par čempionu kļuva, pārstāvot savu dzimto Somiju.

Tikmēr Hamiltons šo titulu ieguvis 2008., 2014. un 2015.gadā.

Sezonas pēdējo posmu Rosbergs uzsāka no otrās starta pozīcijas, bet Hamiltons no pirmās vietas. Abi "Mercedes" piloti startēja droši bez starpgadījumiem, kamēr "Red Bull" braucējs Makss Verstapens saslīdēja, kā dēļ atkrita uz pēdējo pozīciju.

Septītajā aplī pirmajā pitstopā devās Hamiltons, bet nākamajā aplī boksos iebrauca arī Rosbergs. Turpinājumā starp abiem "Mercedes" braucējiem atradās Verstapens, ar kuru Rosbergam bija jācīnās par otro vietu, taču komanda vācietim deva norādījumus lieki neriskēt.

Sacensību 21.aplī Rosbergs tomēr apdzina Verstapenu, abus spēkratus šķirot vien pāris centimetriem, taču čempiona titula pretendents izvairījās no sadursmes. Kad sportisti bija veikuši lielāko daļu no distances, sacensību līderpozīcijā atradās "Ferrari" vācu pilots Sebstjans Fetels, kuram sekoja Hamiltons un Rosbergs. Tiesa, 17 apļus pirms finiša Fetels devās boksos nomainīt riepas, tādējādi atdot savu līderpozīciju Hamiltonam, bet Rosbergs pakāpās uz otro pozīciju.

Desmit apļus pirms sacensību finiša abus "Mercedes" braucējus šķīra vien nepilna pusotra sekunde, bet Verstapens sāka tuvoties Rosbergam. Tiesa, vēl ātrāk pirmajam trijniekam tuvojās Fetels, kurš trīs apļus pirms finiša apsteidza Verstapenu. Lai gan "Mercedes" tehniskais direktors ziņoja Hamiltonam pa rāciju, lai brits palielina ātrumu, tomēr Rosberga komandas biedrs turpināja braukt droši, kas savukārt ļāva saasināt vietu par otro pozīciju, jo aiz līdera radās sastrēgums. Tomēr Rosbergs savu otro pozīciju nosargāja līdz finišam, kamēr Hamiltons kļuva par uzvarētāju, tādējādi Rosbergam kļūstot par pasaules čempionu.

Tikmēr trešajā pozīcijā finišēja Fetels, bet ceturtais bija Verstapens, kurš atstāja aiz sevis komandas biedru Danielu Rikjardo, kamēr pirmo sešinieku noslēdza "Ferrari" somu pilots Kimi Reikenens. Pirmajam sešiniekam sekoja "Force India" piloti Niko Hilkenbergs un Serhio Peress, bet vēl pie punktiem tika "Williams" pilots Felipe Masa, kuram šīs bija pēdējās sacīkstes F-1 karjerā, un "McLaren" braucējs Fernando Alonso.

Tāpat savas pēdējās sacensībās F-1 karjerās aizvadīja "McLaren" pilots Džensons Batons, kurš savās atvadu sacīkstēs izstājās.

Kopvērtējumā Rosbergs 21 posmā tika pie 385 punktiem, par pieciem punktiem apsteidzot Hamiltonu. Trešajā vietā ar 256 punktiem ierindojās Rikjardo, ceturtais ar 212 punktiem bija Fetels, kuram astoņus punktus zaudēja Verstapens, bet pirmo sešinieku ar 186 punktiem noslēdza Reikenens.

Rosbergs šosezon uzvarēja deviņās no 21 sacīkstēm, par uzvaru vairāk bija Hamiltonam, bet pie vienas uzvaras tika abi "Red Bull" piloti Verstapens un Rikjardo.

Rosbergam šī bija F-1 11.sezona karjerā. No 2006.gada turpmākās četras sezonas Rosbergs pārstāvēja "Williams" komandu, bet 2010.gadā pievienojās "Mercedes" vienībai.

Konstruktoru kausa ieskaitē triumfēja Rosberga un Hamiltona pārstāvētā "Mercedes", uzvaru sev čempionātā nodrošinot jau četrus posmus pirms sezonas beigām. Kopvērtējumā "Mercedes" tika pie 765 punktiem, bet par 297 punktiem mazāk tika "Red Bull", kamēr trešo vietu ar 398 punktiem ieņēma "Ferrari".