Rīgā atvērta Spīdveja skola

Pēc trīsdesmit gadu pārtraukuma Rīgā darbu atsākusi Spīdveja skola, kurā apmācīs šī motosporta paveida braucējus un cer izveidot arī Rīgas spīdveja braucēju komandu. Līdz šim Latviju Eiropas un pasaules līmeņa sacīkstēs pārstāvēja vien dalībnieki no Daugavpils komandas. Latvijai līdz ar skolas atvēršanu arī Rīgā ir iespēja veidot sadarbību komandām starp galvaspilsētu un Daugavpili, lai kopīgi varētu startēt starptautiskās sacīkstēs. 90.gados Rīgā šis sporta veids atstāts novārtā finanšu trūkuma dēļ, bet tagad komandu atbalsta jau stabili augōšais Daugavpils klubs, tomēr valsts atbalsta joprojām pietrūkstot.

Biķernieku sporta kompleksa grants trasē vēl pēdējie labiekārtošanas darbi. Tur satieku nesen dibinātās Rīgas Spīdveja skolas treneri Antoni Kušelu, kurš apmāca jaunos motosportistus. Spīdvejs ir viens no motosporta paveidiem, kurā parasti trenējas gados jauni puiši, tajā svarīgs ir ātrums un ceļa segums, kam jābūt no grants. Rīdzinieki aizvadījuši jau pirmos sešus treniņus, kas notiek otrdienu un ceturtdienu pēcpusdienās, un Antoni Kušela mērķis ir izveidot spīdvejistu komandu galvaspilsētā. Rīgu savulaik pastāvēja šī sporta veida klubs, taču 90.gados finansiālu apsvērumu dēļ tas savu darbību izbeidza. Lai izveidotu spēcīgu komandu, kas varētu piedalīties sacīkstēs, vēl daudz jāstrādā, atzīst treneris:

„Diezgan daudz piesakās arī puiši, kas ir galīga nulle – viņi nezina, ko nozīmē gāze, ko nozīmē sajūgs, ar moci nav braukts, ar skuteriem nav braukts, ar velosipēdu nav braukts un ļoti grūti… Ir jāstrādā ar viņiem. Ir arī tādi puiši, kas nāk jau ar pieredzi, no 12 gadiem; ja ir kādi pieci gadi pieredze jau motokrosā, tad ar viņiem ir daudz vieglāk strādāt. Viņi saprot ko no viņiem prasa.”

Līdz šim šis sporta veids attīstījies Daugavpilī, kur atrodas spīdveja klubs „Lokomotīve”. Tajā pastāvīgi trenējas 15 jaunieši, kas startējuši arī Eiropas un pasaules mēroga sacīkstēs. „Lokomotīves” prezidents Valērijs Šidlovskis jau apsver dažādas sadarbības iespējas ar Rīgu:

„Es domāju, ka Rīgā ir lielākas perspektīvas nekā Daugavpilī. Tur apkārt ir daudz piemērotu ceļu motokrosa braucējiem un vairāk jauniešu, kas jau nodarbojušies ar šo sportu. Cerēsim, ka Rīgai viss izdosies šajā stadionā, mēs arī vēlamies, lai Latvijā būtu vairāk jauno spīdveja braucēju. Nākotnē varētu veidot Latvijas čempionātu, piemēram, starp Rīgu un Daugavpili, varētu arī veidot kopīgu komandu ar dalībniekiem no Rīgas un Daugavpils. Tuvākajā laikā šādas perspektīvas jāizskata.”

Atzinīgi komandas veidošanu galvaspilsētā vērtē arī Latvijas Motosporta federācija, tomēr tā nav viens no galvenajiem finanšu avotiem, kas klubiem palīdzētu attīstīties.

„Federācija pārstāv daudzus motosporta veidus un daudzas izlases. Protams, vienmēr tiek vērtēts, kurā brīdī, kādā veidā palīdzēt – vai materiāli vai kā citādi. Mēs esam iesaistīti arī Rīgas spīdveja skolas izveides procesā,” saka Latvijas Motosporta federācijas ģenerālsekretārs Kaspars Kuļikovs. Pašlaik gan, pēc Antoni Kušela teiktā, Rīgas Spīdveja skolai pirmo atbalstu sniedza Daugavpils klubs „Lokomotīve”, kas pats aktīvi meklē sponsorus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti