Sadaļas Sadaļas

«Rally Liepāja» direktors: Mēs jau neticējām, ka rallijs tomēr notiks

Talsu un Liepājas apkaimē 15. un 16.augustā notiks "Rally Liepāja", kas būs Eiropas rallija čempionāta otrais posms. Rīkotājiem bija jāpārvar milzu grūtības, kā arī daudz kas jāupurē uz sportistu un skatītāju epidemioloģiskās drošības altāra. Vienu ekipāžu sacensībām nepielaida koronavīrusa infekcijas dēļ.

"Mūsu sacensības pēc lielā pārtraukuma ir pirmais starptautiskais rallijs uz grants seguma. Šosezon Eiropas čempionātā bija plānoti astoņi posmi, koronavīrusa dēļ palika seši. Tādēļ mums ir ļoti labs dalībnieku sastāvs, daudzi sportisti ieradušies pirmoreiz, ir atgriezušās zvaigznes, kas reiz startēja mūsu rallijā... Nākamais Eiropas čempionāta posms pēc mūsējā notiks Portugālē, Azoru salās," Rus.LSM.lv teica uzņēmuma "RA Events" vadītājs un "Rally Liepāja" direktors Raimonds Strokšs.

"Rally Liepāja" bija plānots maijā, tad koronavīrusa dēļ to pārcēla uz jūliju, bet visbeidzot rīkošanas laiku vēlreiz mainīja uz augusta vidu. Strokšs jau pavasarī teica, ka rīkotāji ir gatavi upuriem, lai sacensību programmu pielāgotu rallija norises laika noteikumiem. 

"Nācās no daudz kā atteikties," teica Strokšs. "Nebūs pilsētas posmu Talsos un Liepājā, atklāšanas ceremonijas un svinīgās apbalvošanas. Tās ir situācijas, kurās nevaram kontrolēt cilvēku plūsmas pārvietošanos, labāk tās nerīkot vispār, lai nebūtu nevēlamu situāciju. Mēs taču zinām, kā ir apbalvošanā - visi priecājas, drūzmējas, visi grib fotografēties. Šoreiz mēs to nevaram pieļaut. Jā, smagi un nepatīkami, bet pašlaik galvenais ir sports. Un drošība," uzsvēra Strokšs.

Rallijā nebūs mediju centra, servisa parki darbosies slēgtā režīmā, piekļuvi atļaujot tikai tehniskajam personālam.

"Visiem mērīsim temperatūru, visi staigāsim maskās, lietosim dezinfekcijas līdzekļus. Mums ir ļoti stingrs Covid protokols un skrupulozi to ievērojam. Mēs lieliski saprotam, kādā laikā rīkojam sacensības, tātad mums jābūt ļoti atbildīgiem," piebilda "Rally Liepāja" direktors. 

Protokols tiešām ir stingrs, tajā ir aprakstīts viss. Viena no Liepājas medicīnas laboratorijām šonedēļ strādā tikai rallijam. Nav brīnums, jo dalībnieku vidū ir daudz tādu, kuri ieradušies no "sarkanajām" valstīm. Arī te rīkotāji visu ir paredzējuši. "Viņiem ir īpaši noteikumi. Viņiem bija jāatsūta negatīvs tests, kas veikts trīs dienas pirms ierašanās Latvijā. Pēc ielidošanas arī veic testu, pirmo diennakti visi pavada pašizolācijā, pēc 5-7 dienām - vēl viens tests. Mums pat bija jāizveido īpaša darba grupa, kas nodarbojas tikai ar Covid-19 drošību. Darba apjoms ir salīdzināms ar paša rallija organizēšanu," teica Strokšs.

Tik stingra pieeja sevi ir attaisnojusi.

Pāris tehniskā personāla darbiniekiem pēdējā brīdī bija jāatsakās no braukšanas uz Liepāju - pirms izlidošanas veiktie testi bija pozitīvi.

"Vakar pozitīvas analīzes bija vienam jau atbraukušas komandas dalībniekam. šodien veicām atkārtotu testu, tas arī bija pozitīvs. Līdz pirmo rezultātu saņemšanai šis cilvēks bija pašizolācijā, tagad viņš ir stingrā karantīnā. Visi ceļabiedri, ar ko viņš kontaktējās, arī ir pašizolācijā, notiek testi. Saprotams, sacīkstēs šī ekipāža nevarēs piedalīties," pastāstīja Strokšs.

Ierobežojumi ir arī skatītājiem - klātienē ralliju varēs redzēt tikai 3000 līdzjutēju. Tas gan ir dīvaini un neizprotami, jo ātrumposmi ir desmitiem kilometru gari, tomēr rīkotāji nekādas atlaides šajā ziņā nepanāca. 

"Mēs spēlējam pēc visiem vienādiem noteikumiem, neraugoties uz to, ka neviens cits pasākums nenotiek tik plašā teritorijā. Jā, daudziem tas būs pārsteigums. Biļetes tūlīt beigsies, cilvēki atbrauks uz ralliju un...? Mēs centāmies paskaidrot, bet bez rezultāta," neizpratni neslēpa Strokšs. Viņš gan uzsvēra, ka

"Rally Liepāja" rīkotāji stingri ievēros visus spēkā esošos noteikumus.

Neliels mierinājums pārējiem faniem būs iespēja nākamnedēļ sacīkstes redzēt televīzijā. 

Viens spilgts un vērienīgs notikums "Rally Liepāja" pasākumā tomēr būs - piektdien vakarā Liepājā notiks visu dalībnieku pusstundu ilga parāde astoņu kilometru maršrutā cauri pilsētai. 

KONTEKSTS:

"Rally Liepāja" 15.augustā notiks Talsu novadā, kur paredzēti četri ātrumposmi, bet 16.augustā Liepājas apkaimē netālu no Durbes, Aizputes, Grobiņas un Priekules būs seši ātrumposmi. Skatītāju ērtībām būs aprīkoti 12 skatpunkti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt