Rīta Panorāma

Skype intervija ar Līgu Kozlovsku

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Arti Pabriku

Skype intervija ar Jāni Baumani

Rallijkrosa pilots Baumanis par braukšanas prasmju saglabāšanu nesatraucas

Latvijas rallijkrosa pilotam Jānim Baumanim pēc pārcelšanās uz jaunu komandu nav skaidrs, kad sāksies sezona pasaules čempionātā, un nav pat zināms, kad būs iespēja aizvadīt pirmos treniņbraucienus, tomēr neklātienes sarunā Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" autosportists ceturtdien pauda pārliecību, ka braukšanas prasmes nekur nepazudīs, jo arī iepriekš karjerā starp sezonām bijušas lielas pauzes.

Baumanis 2020.gada sezonā turpinās startēt "Supercar" klasē, aizvadot pilnu sezonu komandā "JC Raceteknik". Sarunas ar komandas pārstāvjiem latvietis sāka salīdzinoši vēlu, jo viņu uzrunāja tikai pirms pāris nedēļām, tomēr puses ātri nonāca pie līguma. Baumanis pastāstīja, ka tobrīd pasaules čempionātā bija atcelts tikai pirmais posms, bet pašlaik nav zināms, kad sezona sāksies. 

Komandu maiņa autosportā ir mierīgs process, kurā viens uz otru nemēdz apvainoties, bet attiecības ir profesionālas, paskaidroja Baumanis. Pašlaik viņš nesteidz minēt, kāda situācija būs tālākā nākotnē un ar kuru komandu, jo koncentrējas tikai 2020.gada sezonai. 

Kad notiks pirmie braukšanas treniņi, Baumanim nav zināms. Pirmie treniņbraucieni bija plānoti 5.-6. aprīlī Zviedrijā, bet tagad ir skaidrs, ka Jānis pāri Baltijas jūrai netiks vismaz līdz aprīļa vidum. Viņš rēķinās, ka ārkārtas stāvokli pagarinās, tādēļ treniņbraucieni arvien būs liels jautājums.

Tomēr arī iepriekš Baumanim braukšanā ar "Supercar" spēkratiem ir bijušas lielas pauzes no novembra līdz aprīlim. Tas pilotu īpaši nesatrauc, jo, pēc daudziem mēnešiem atkal iekāpjot mašīnā, jau pēc nobrauktiem 10 apļiem atkal ir skaidrs, kā viss notiek. 

Baumanis tur īkšķus un cer, ka tie, kam pandēmijas dēļ jāuzturas karantīnā, tiešām paliks mājās, lai ierobežotu slimības izplatību un dzīve pēc iespējas ātrāk atgrieztos ierastajā ritmā. Ikdiena pilotam lielākoties paiet ģimenes lokā un nedaudzie treniņi notiek āra apstākļos, jo sporta zālēs pulcēties nedrīkst. Viņš arī izmanto virtuālu rallijkrosa spēli ar visām pasaules čempionāta trasēm, jo tas mazliet palīdz atsvaidzināt mašīnas vadīšanas sajūtas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti