Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

«Carnival Youth» albuma «Good Luck» koncerttūre piestās Rīgā

Rīgā nākamgad notiks Pasaules čempionāta rallijkrosā posms. Intervija ar Raimondu Strokšu

Rallijkrosa organizators: Pasaules čempionāta posms Latvijai ienes vairākus miljonus eiro

Pasaules rallijkrosa čempionāta posmā Rīgā var gana precīzi uzskaitīt ienākumus, ko Latvijas valstij nodrošina komandu un skatītāju tēriņi, kas summā pārsniedz 3,5 miljonus eiro, Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" piektdien teica vietējo organizatoru "RA Events" direktors Raimonds Strokšs. 

Ar galvenajiem datiem no pētījuma par rallijkrosā ārzemnieku Rīgā atstāto naudu un sacensību auditorijas pārskatu Strokšs iepazīstinājis arī Rīgas mēru Oļegu Burovu, un tas palīdzējis pašvaldības vadītāju pārliecināt par rallijkrosa sacensību rīkošanas finansiālo izdevīgumu. 

Ārzemnieku komandas, mediju pārstāvji un skatītāji Latvijā iztērē apmēram 3,5-4 miljonus eiro, teica Strokšs. Viņš uzsvēra, ka rallijkrosā atšķirībā no rallija var veikt precīzu uzskaiti. 

Latvijā vislabākie dati bija par pirmoreiz rīkoto rallijkrosa posmu 2016.gadā, atzina Strokšs. Nākamgad apmeklētība mazliet kritusies, bet turpinājumā saglabājusies diezgan konstanta. Strokšs uzsvēra, ka uz posmu Rīgā brauc daudz skandināvu, arī kaimiņi no Igaunijas un Lietuvas. Viesu valstu kopums ir diezgan iespaidīgs, turklāt katrs skandināvs atstāj Rīgā apmēram 350 eiro.

Jau vēstīts, ka organizatori bija teju atvadījušies no cerībām nākamgad Rīgā uzņemt pasaules rallijkrosa čempionāta posmu, līdz situāciju glāba Rīgas pašvaldības lēmums atbalstīt sacensību rīkošanu. Strokšs atzina, ka ne visu licences maksu galvaspilsētas pašvaldība spēs nosegt, tādēļ sarunās bija jāvienojas, par ko gādās "RA Events", par ko - čempionāta globālie organizatori IMG, bet kas būs Rīgas domes ziņā.

"Kompromiss ir atrasts," uzsvēra Strokšs. Viņš piebilda, ka ir gatavs arī lielākam spiedienam, kas neizbēgami radīsies plašākas pienākumu sadales dēļ.  

Strokšs lepojas, ka viņa komandā acis deg visiem, kas darbojas sacensību sarīkošanā, veicot gan organizatoriskus pienākumus, gan darbus trasē. Tas, pēc viņa teiktā, ir viens no iemesliem, kādēļ Rīgas posms sacensību kalendārā ir tik ļoti gaidīts gan autosporta komandās, gan čempionāta organizatoru vidū.

2020.gadā Latvijas galvaspilsētā pasaules rallijkrosa čempionāta posms notiks 19. un 20.septembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti