Rallijkrosa braucējs Nitišs: Tas ir viennozīmīgi pareizais lēmums

Ziņa, ka Latvijas rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs vairs nepiedalīsies pasaules čempionātā, bet jaunās komandas Somijas “SET Promotion” sastāvā startēs visos piecos Eiropas čempionāta posmos, satrauca daudzus. Pats braucējs gan ar šādu pagriezienu ir apmierināts, uzskatot, ka šobrīdējā situācijā pieņēmis pareizo lēmumu.

“Nosaukums čempionātam – tas ir solis atpakaļ,” LTV1 raidījumā “Sporta Studija” atzina Nitišs. Taču tāda šobrīd ir realitāte, ņemot vērā, ka pērn Reinis startēja “EKS” komandas sastāvā un sezonu noslēdza 14. vietā. “Es neesmu tas cilvēks, kas visu noveļ uz tehniku,” pauda Nitišs, sakot, ka ir izvērtējis arī kļūdas, kuras pats pieļāvis.

Nitišs neslēpa – pēc sezonas, kurā skaidri zinājis, ka tā ir vienīgā “EKS” sastāvā, uzrunājis daudzas komandas, arī visas tās, kuras ir rūpnīcas komandas, taču atsaucības nav bijis. Tādēļ, apsverot visus par un pret, izvēle krita uz Somijas “SET Promotion” un startēšanu Eiropas, nevis pasaules čempionātā.

Pasaules čempionāts rallijkrosā, ir krietni mainījies pat no tā brīža, kopš tur startē Nitišs. Šis sports ir palicis populārāks, aizvien vairāk ienāk rūpnīcas komandas. Pamazām tas pārvēršas par slēgtu klubiņu, kas atvērts tikai pašiem labākajiem. Par spīti tam, ka braucējiem ir nepieciešams līdzfinansējums. Turklāt, no tik mazas valsts kā Latvija, pēc Nitiša vārdiem, ir grūti izsisties.

Ar “SET Promotion” komandu Nitišam jau bijusi saistība – tieši šīs komandas sastāvā viņš 2013. gadā izcīnīja Eiropas čempiona titulu “Super1600” klasē. “Esmu pārliecināts, ka mums šogad ļoti labi izdosies aizvadīt sezonu,” norādīja rallijkrosa braucējs.

Eiropas čempionātā būs tikai pieci posmi, bet pasaules čempionātā – 12. Tas nozīmē vairāk laika. Tādēļ Nitišs neizslēdz iespēju, ka paralēli piedalīsies vēl arī citos projektos. Zīmīgi, ka Eiropas čempionāta noslēdzošais posms risināsies Biķernieku trasē, un tādēļ ļoti iespējams, ka Nitišs savu līdzjutēju priekšā aizvadīs arī izšķirošās cīņas par čempiona titulu.

Nitišs pauda, ka starts Eiropas čempionātā savā ziņā ir vēl sarežģītāks tieši tādēļ, ka maz posmu. Ja pasaules čempionātā, vienam posmam neizdodoties, ir skaidrs, ka situāciju var izlabot 11 posmos, tad Eiropas čempionātā pēc neveiksmes vienā posmā, paliek vien četri.

Par spīti tam, ka savā ziņā karjerā sperts solis atpakaļ, Nitišs ir pacēlies spārnos. “No tā brīža, kad sapratu, ka ir komanda, kā akmens no pleciem nokritis. Un es varu strādāt, lai sasniegtu savu mērķi,” pauda rallijkrosa braucējs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti