Rallijkrosa braucējs Baumanis Kanādā izcīna otro vietu. Interesantākās epizodes

Latvijas rallijkrosa braucējs Jānis Baumanis svētdien pasaules čempionāta posmā Kanādā izcīnīja augsto otro vietu.

Finālā Baumanis atpalika vien no norvēģu rallijkrosa braucēja Andreasa Bakerūda un izcīnīja otro vietu. Šis ir otrais goda pjedestāls šim Latvijas sportistam šajā sezonā. Trešajā vietā ierindojās Timurs Timerzjanovs.

Jānis Baumanis fināla braucienā

Apbalvošanas ceremonija

“Stard” komandas pilots Baumanis pēc sestdien aizvadītajiem diviem kvalifikācijas braucieniem ieņēma septīto vietu. Pirmajā kvalifikācijā Baumanis bija devītais, bet otrajā braucienā ieguva piekto vietu.

Trešajā kvalifikācijā svētdien savā braucienā Jānis ierindojās trešajā pozīcijā.

Trešā kvalifikācija ar Jāni Baumani

Ceturtajā kvalifikācijā viņa braucienā bija tikai trīs braucēji, un Baumanim izdevās finišēt pirmajam. Bet ceturtajā kvalifikācijā viņam bija otrais labākais rezultāts.

Ceturtā kvalifikācija ar Jāni Baumani

Bet kopumā Baumanis pacēlās uz piekto pozīciju, kvalificējoties pusfinālam.

Baumanis atzina, ka ar otrās dienas notikumiem ir diezgan apmierināts. Tiesa gan, trešajā kvalifikācijas braucienā viņš nedaudz pārvērtējis savas spējas, kā rezultātā sanākusi kļūme, kas laika izteiksmē maksājusi daudz.

Intervija ar Jāni Baumani

Toties ceturto braucienu Jānis novērtēja tuvu perfektam, un izcīnītā piektā vieta ļauj ieņemt labu vietu priekš pusfināla.

Pusfinās Baumanim bija veiksmīgs - viņš startēja pirmajā pusfinālā, finišēja otrais, atpaliekot vien no Timura Timerzjanova, un pārliecinoši iekļuva finālā.

Baumanis pusfināla braucienā

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc sešiem posmiem līderis ar 145 punktiem ir zviedrs Kevins Hansens, viņam ar 138 punktiem seko Bakerūds, bet trešo vietu ar 129 punktiem ieņem Timijs Hansens. Ceturtais ar 115 punktiem ir Niklass Grēnhelms, bet Baumanis ar 111 punktiem atrodas piektajā pozīcijā. Savukārt Nitišs ar dalību divos posmos iekrājis 26 punktus un atrodams 16.pozīcijā.

Nākamais pasaules čempionāta posms augusta beigās notiks Francijā, bet septembra vidū labākie rallijkrosa piloti sacentīsies Biķernieku trasē Rīgā.