Rallijkrosā atvirza sezonas sākumu, Rīgas posms kalendārā vietu nemaina

Pasaules rallijkrosa čempionāta organizatori pirmdien publicēja pandēmijas dēļ pārskatīto sezonas kalendāru, kas sarucis līdz deviņiem posmiem, bet septembra otrajā pusē plānotais Rīgas etaps saglabāja nemainīgu norises laiku. Sezonu spēcīgākie rallijkrosa piloti varētu sākt 20.augustā Zviedrijā.

Biķernieku trasē 19. un 20. septembrī sākotnēji bija plānots sezonas devītais posms, bet pēc apstiprinātajām pārmaiņām tā paredzēta kā trešā sacīkšu norises vieta. No sākotnēji plānotajiem posmiem kalendārā vairs nav sacīkšu Norvēģijā un Dienvidāfrikā. 

 

Pirms pārcelšanas uz augusta otro pusi Zviedrijas posms iepriekš tika ieplānots jūlija sākumā. Nākamie divi posmi septembrī Francijā un Latvijā saglabāja kalendārā nemainīgu vietu, bet sacensību sēriju tālāk turpinās iepriekš uz nenoteiktu laiku atliktie posmi Beļģijā, Portugālē un Spānijā, sacīkstēm risinoties ik pēc nedēļas. 

Pirmoreiz pasaules čempionātā ir ieplānota divu posmu nedēļas nogale ar divām sacīkstēm oktobra beigās Abūdabī, Apvienotajos Arābu Emirātos. 

Sākotnējā sezonas kalendārā pēdējais posms bija iecerēts Dienvidāfrikā, taču organizatori uzskata, ka sacensībām bagātā rudenī nebūs pietiekami laika, lai veiktu nepieciešamos tālos pārvadājumus uz Dienvidāfriku. Tādēļ sezonas noslēgums paredzēts decembra vidū Nirburgringā, Vācijā. 

Jau pirms Covid-19 izraisītajām pārmaiņām bija zināms, ka līguma slēgšanas sarežģījumu dēļ 2020.gadā nenotiks plānotais rallijkrosa posms Sanktpēterburgā, Krievijā. 

Vienlaicīgi ar pasaules čempionātu notiekošo sacensību skaits Eiropas čempionāta ieskaitē samazināts līdz četriem posmiem "Supercar" klasē un līdz pieciem posmiem "Super1600" klasē. Tāpat četri posmi paredzēti jaunajā "Projekt E" elektrospēkratu klasē un pieci posmi iecerēti RX2 klasē.

Organizatori uzsver, ka arī jaunākais kalendārs ir provizorisks un atkarībā no situācijas tajā iespējamas turpmākas izmaiņas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti