Pirmo reizi F-1 vēsturē visi piloti iestājušies arodbiedrībā

Iepriekš nepieredzētā vienprātībā visi Pirmās formulas (F-1) piloti ir apvienojušies arodbiedrībā, lai stiprinātu iespēju paust vienotu pozīciju sacīkšu nākotnes stiprināšanai, trešdien informēja aģentūra "Reuters". "Grand Prix" pilotu asociācijā (GPDA) droši vien pirmo reizi ir simtprocentīga pilotu pārstāvība, pastāstīja organizācijas priekšsēdētājs Alekss Vurcs. 

Arodbiedrībā iestājies arī četrkārtējais F-1 čempions Lūiss Hamiltons, kurš iepriekšējās sezonās pilotu asociācijā neiekļāvās. Pilotu organizācijai pievienojās arī 2007.gada čempions soms Kimi Raikonens.

Janvārī par F-1 īpašnieku kļuva ASV uzņēmums "Liberty Media", un Vurcs uzsvēra, ka tas nozīmē izmaiņas, evolūciju un, iespējams, arī zināmā mērā jukas sacīkšu seriāla attīstībā. Lai stātos pretim izaicinājumiem, piloti apzinājās nepieciešamību apvienoties. 

Bijušais F-1 pilots Vurcs pārmaiņu procesā saskata sacīkšu seriāla apdraudētības risku, jo cīņa par ietekmi var aizēnot trasē notiekošo, un piloti to nevēlas pieļaut. F-1 ir pārstāvētas dažādu īpašnieku intereses, un piloti nevar atļauties naivi paļauties uz pozitīvu virzību.

Vēl maijā Francijas autosportists Romēns Grosžans pēc kļūšanas par GPDA direktoru atzina, ka apmēram puse F-1 pilotu nav iestājusies arodbiedrībā.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti