Pēc ziemas atkāpšanās Liepājā pārceļ Eiropas rallija čempionāta posmu

Ziemai neraksturīgu laikapstākļu ietekme uz ceļu segumu liegtu nākamajā nedēļas nogalē droši aizvadīt Liepājā paredzēto Eiropas rallija čempionāta posmu, tādēļ sacensības pārcēla uz nenoteiktu laiku, piektdien informēja vietējie organizatori. "Rally Liepāja" rīkotājs Raimonds Strokšs pastāstīja, ka jau pašlaik notiek sarunas par iespējamo rallija norises laiku.

(papildināts ar rallija iespējamo norises laiku)
Lai gan kopš gada sākuma Latvijā valdīja īstena ziema, spējais atkusnis un lietus ir pilnībā izkausējis ātrumposmos sniegu un padarījis rallija norisei izvēlēto ceļu posmu segumu neatbilstošu sacensību sarīkošanai. Rallijā svarīgākais ir braucēju un skatītāju drošība, bet slapjos un mīkstos ceļus jau pirmās pāris sporta mašīnas sabojātu tik ļoti, ka avārijas gadījumā negadījuma vietai būtu apgrūtināta mediķu un glābēju piekļuve.

"Rally Liepāja" sacensību vadītājs un Latvijas Automobiļu federācijas Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš uzsvēra, ka ralliju arī nebūtu iespējams sarīkot, ja radžotās riepas nomainītu pret grunts seguma riepām. Šādas izmaiņas sacensību norisē nav iespējamas ne tikai Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) noteikumu dēļ, jo radītu vēl lielāku apdraudējumu dalībniekiem. Uz tik izmirkuša seguma ceļiem grunts riepām saķere būtu vēl mazāka un nekontrolētas planēšanas iespēja vēl vairāk pieaugtu.

Krastiņš arī atgādināja, ka rallijs paredzēts koplietošanas ceļos, kurus ikdienā izmanto Liepājas un Kuldīgas apkārtnes iedzīvotāji. Saskaņojot šo ceļu posmu izmantošanu rallija vajadzībām, neviens nedeva tiesības tos būtiski sabojāt vai ilgstoši ierobežot iedzīvotāju piekļuvi savām mājvietām un īpašumiem.

Savukārt Strokšs uzsvēra, ka vietējie organizatori savu darbu jau bija paveikuši un pilnībā gatavi uzņemt Eiropas čempionāta dalībniekus un līdzjutējus, taču laikapstākļi ir ārpus rīkotāju kontroles.

"Mēs jau šobrīd intensīvi strādājam ar FIA un čempionāta rīkotājiem "Eurosport Events" par posma norises pārcelšanu uz vēlāku laiku. Es ļoti ceru, ka visas iesaistītās puses spēs atrast kopīgu risinājumu, lai jau drīz mēs varētu izziņot "Rally Liepāja" norises datumu," informēja Strokšs.

Vēlāk piektdien Strokšs aģentūrai LETA teica, ka sacensības varētu notikt gada otrajā pusē, taču pagaidām par norises termiņiem spriest vēl ir par agru.

Visiem "Rally Liepāja" ieejas karšu īpašniekiem rīkotāji aicina sekot informācijai rallija mājaslapā lvrally.com.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Motoru sports
Sports
Jaunākie
Interesanti