Pasaules rallijkrosa čempionātā posmā Biķerniekos startēs septiņi Latvijas piloti

 Motoru rūkoņa turpmāko divu dienu garumā pieskandinās Biķernieku trasi, jo šajā nedēļas nogalē tur norisināsies Pasaules rallijkrosa čempionāta desmitais posms. Šogad sacensības Rīgā notiks otro reizi, un šogad tajās dalību ņems septiņi Latvijas piloti.

Pirms gada čempionāta organizatori Starptautiskā automobiļu federācija Rīgas posmu atzina par labāko visā kalendārā. Šogad vietējie organizatori Biķernieku aplī veikuši vēl virkni uzlabojumu, lai sacensības padarītu labākas. Uzstādītas jaunas drošības barjeras, uzlabota ūdens novades sistēma, kas šajā gada laikā varētu būt īpaši aktuāli, lai trase ātri nepārvērstos dubļos. Kā sarunā ar Latvijas Radio norādīja SuperCars klases braucējs Reinis Nitišs, trase ir aizraujoša, bet prasīga pret pilotiem un tehniku.

“Visa trase ir jāizbrauc perfekti,”

pauda Nitišs, piebilstot, ka tā ir ļoti cieši saistīta no līkuma uz līkumu, un katra mazākā kļūdiņa ir iemesls, kādēļ pilotam vairs nesanāk nākamie divi līkumi. Reinis atklāja, ka pilotiem šī trase sagādā grūtības, taču tādēļ tā ir arī tik interesanta.

Jaudīgākajā un prestižākajā SuperCars klasē šogad sacenšas divi mūsu sportisti – Nitišs, kurš startē EKS komandas sastāvā un Jānis Baumanis, kurš pārstāv "STARD" komandas krāsas. Nitišs “EKS” komandai pievienojās visai vēlu, tāpēc viņam nebija daudz laika, lai pierastu pie komandas un jaunās mašīnas. Tas atspoguļojās rezultātos, kas visas šīs sezonas gaitā bijuši kā amerikāņu kalniņi, labi starti mijās ar neveiksmīgām sacensībām, kas kopvērtējumā dod 14.vietu. Kā uzskata motoru sporta komentētājs Aldis Putniņš, Nitiša šīs sezonas sniegumu lielā mērā ietekmē dažādas neveiksmes un tehniskas ķibeles, kas sportistam liedz parādīt savu patieso ātrumu.

“Sezonas sākums jānoraksta, jo viņam vajadzēja atrast vietu šajā komanda, pielāgoties,”

par Nitišu izteicās Putniņš. Viņš arī pauda, ka tehniskas problēmas rada arī tas, ka komanda strauji mēģina ieviest tehniskus uzlabojumus, taču tie vienmēr nāk kopā ar tehniskām problēmām.

Ja Nitiša pārstāvētajai EKS komandai ir “Audi” rūpnīcas atbalsts, tad Jāņa Baumaņa “STARD” komandai nav rūpnīcas atbalsta un tā startē kā privātā vienība. Sezonas sākums Baumanim nepadevās pārāk veiksmīgs, taču sezonas gaitā braucējs savu sniegumu ir uzlabojis un šobrīd ļoti stabili un regulāri iebrauc sacensību pusfinālos.

Baumanis kopvērtējumā atrodas tieši priekšā Nitišam un ieņem 13.vietu. Kā stāsta Putniņš, Baumaņa pārstāvētā “STARD” komanda ir pozitīvs pārsteigums. Ierasts, ka privātās komandas sezonas gaitā zaudē rūpnīcu komandām, jo tās pietiekami ātri nespēj uzlabot savas mašīnas, taču STARD vienībai tas ir izdevies un komanda ir konkurētspējīga arī rudenī.

Kopumā sacensībās piedalīsies septiņi Latvijas piloti. Super1600 klasē brauks pieci mūsējie un īpaša uzmanība tiks pievērsta Artim Baumanim, kurš šobrīd ir dalītā kopvērtējuma līderpozīcijā un savās mājās lūkos atgūt vadību. Tikmēr Biķerniekos var tikt kronēts jaunais SuperCars klases čempions. Šogad jaudīgākajā rallijkrosa klasē dominējošu sniegumu demonstrē zviedrs Johans Kristofersons, kurš uzvarējis pēdējās četrās sacensībās un veiksmīgas apstākļu sakritības rezultātā pēc Latvijas posma viņš var kļūt neaizsniedzams saviem konkurentiem.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti