Ožjē kļūst par astoņkārtēju pasaules čempionu rallijā

Francijas pilots Sebastjans Ožjē svētdien Itālijā nodrošināja savu astoto pasaules čempiona titulu rallijā.

"Toyota Gazoo" pilots Ožjē, kurš startē kopā ar stūrmani Žiljēnu Ingrasiju, pirms pēdējā posma savu tuvāko sekotāju un vienlaikus komandas biedru Elfinu Evansu no Lielbritānijas apsteidza par 17 punktiem.

Tādējādi sezonas noslēdzošajā, 12.posmā - Moncas rallijā - viņam atlika tikai finišēt priekšā savam komandas biedram. Pirms noslēdzošās sacensību dienas abus titula pretendentus šķīra vien pussekunde, bet Evanss dienas otrajā "dopā" divreiz iebrauca siena ķīpās un zaudēja apmēram 17 sekundes.

Līdz ar to atlikušos divus ātrumposmus 37 gadus vecais Ožjē varēja veikt droši, jo izredzes uz titulu varēja dzēst vienīgi avārija. Francūzis to arī paveica un nodrošināja savu astoto čempiontitulu.

Ožjē un Ingrasija par pasaules rallija čempionāta (WRC) uzvarētājiem kļuva no 2013. līdz 2018.gadam un pēdējās divās sezonās, bet pirms viņu dominances deviņus titulus pēc kārtas izcīnīja cits francūzis Sebastjans Lēbs. Aizpērn meistarsacīkstēs uzvarēja igauņu pilots Ots Tenaks.